“Do doja t’i përqafoja të gjithë”, Arbana Osmani i uron mirë se ardhjen afganëve (FOTO LAJM)

Prej ditësh në vendin tonë priteshin të mbërrinin mijëra afganë, pas marrjes së kontrollit të Afganistanit nga talebanët. Mëngjesin e sotëm, pas orës 03:00,  në Shqipëri mbërritën 121 afganë. Bëhet fjalë për 121 persona, aktivistë të shoqërisë civile, mes tyre dhe fëmijë si dhe 11 foshnja, të nisur nga Kabuli.

Ata u pritën nga kryeministri Edi Rama, ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim dhe nga Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Ndërkohë personazhe të tjerë public I kanë mirëpritur nga rrjetet sociale dhe një prej tyre është Arbana Osmani.

Moderatorja shumë e dashur e publikur shqiptarë ka ndarë foton e një nënë afgane me fëmijën në krah ku shkruan: Do doja shumë t’i përqafoja të gjithë këta njërëz. Mirë se vini!/albeu.com/


Shtuar 27.08.2021 14:22