DETAJE/ E plagosi te lokali i Noizyt, zbulohet sherri i vjetër i autorit me ish-kandidatin për kryetar të PS në Durrës

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e sotme në Durrës, ku u plagosur me armë zjarri në lokalin e Noizyt, ish-kandidati për kryetar të degës së PS-së në Durrës, Ardit Kërtuesha.

Mësohet se ata janë konfiktuar dhe rreth një muaj më parë, dyshohet se për pronat.

Në momentin që është qëlluar, 31-vjeçari ka qenë duke pritur për dy shokët e tij në lokal.

Policia tashmë ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij./albeu.com