COVID-19 në Shqipëri/ 11 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

11 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID 19 gjatë 24 orëve të fundit.

Qytetarët e infektuar ndodhen në këto Bashki: 5 në Tiranë, 2 në Pogradec, nga 1 qytetarë në Vlorë, Himarë, Dimal, Kuçovë.

Gjithsej janë 151 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.
Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë, ndërsa në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,717 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 24 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 5
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 409

Testime totale 2,039,035
Raste pozitive 333,466
Raste të shëruara 329,717
Raste Aktive 151
Humbje jete 3,598

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 123
Fier 9
Berat. 5
Shkodër. 4
Vlorë 4
Korçë. 3
Lezhë. 3

/albeu.com/


Shtuar 24.02.2023 18:57