Catania “lundron” në ujë, raportohet viktima e parë nga qyteti Italian (FOTO LAJM)

Qyteti jugor i Italisë, Catania, është përfshirë nga përmbytje të mëdha ditët e fundit.

Catania u godit fillimisht nga një stuhi, por tani rrugët e qytetit “lundrojnë” nën ujin që vërshon duke marrë para gjithçka gjen.

Si pasojë e kësaj katastrofe natyrore, ka mbetur i pajetë një burrë.

Bëhet fjalë për një 53-vjeçar, i mbytur në Gravina di Catania. Trupi u gjet nga vullnetarët e Mercy nën një makinë. Ndërkaq, ka ndërprerje edhe të energjisë elektrike në pothuajse të gjitha zonat e qytetit dhe ato rurale./albeu.com/


Shtuar 26.10.2021 17:04