Zjarr në Valencia, Spanjë/ 13 të lënduar

Një zjarr ka rënë në një kompleks apartamentesh 14-katëshe në Valencia, Spanjë, dhe vazhdon ende rreth katër orë pasi shpërtheu.

Zjarri ka rënë rreth orës 17:30 në katin e 4-të të kompleksit dhe është përhapur me shpejtësi të pabesueshme.

“Sikur të ishte prej kashte”, tha një dëshmitar okular në televizionin spanjoll. “Era e fortë ishte faktori kryesor që përhapi zjarrin”, tha pronari i një dyqani lulesh.


Shtuar 22.02.2024 23:30

Tags: ,