Tornado godet Italinë, shkakton panik dhe dëme të shumta (FOTO)

Një tornado ka kaluar pranë Fiumicino-s në Itali, ndërsa mediat rapotojnë për dëme të shumta materiale.

Moti i keq ka goditur edhe disa pjesë të Romës, me rreshje të shumta shiu, erë të fortë dhe vetëtima, duke shkaktuar përmbytje, dëme në makina dhe rrëzimin e pemëve.

Për shkak të tornados, banorët kanë raportuar shkuljen e disa pemëve dhe strukturave të tjera prej druri, kryesisht në fshatin Testa di Lepre, duke dëmtuar edhe makina të shumta.

Sakaq autoritetet i kanë bërë thirrje qytetarëve të tregojnë kujdes në orëtnë vijim, pasi moti i keq mund të vazhdojë përgjatë gjithë natës.


Shtuar 24.10.2023 21:37