Barack Obama “shfrenohet” në 60-vjetor, dalin pamjet e rralla nga festa e ditëlindjes (VIDEO)

Barack Obama festoi ditëlindjen e tij të 60 -të më 7 gusht me një festë plot muzikë, kërcim dhe humor. Shumë persona të famshëm ishin të pranishëm në festën e tij, ndërsa fotot dhe videot që u publikuan tregojnë se ish-presidenti amerikan vallëzonte me një ritëm të furishëm.

Videoja, e cila u postua në rrjetet sociale nga DJ Erykah Badu, tregon Obamën me një veshje të relaksuar duke vallëzuar dhe përqafuar këngëtarin H.E.R, i cilit ishte i ftuar.

Pamjet e veçanta u bënë rasti për të nisur kritikat se si një politikan gjen kohën për t’u argëtuar në një moment kur kriza e koronavirusit nuk ka përfunduar, pa mbajtur një maskë ose duke mosrespektuar masat e mbrojtjes.

Për të marrë pjesë në festë, megjithatë, të gjithë të ftuarit duhej të kishin një test negativ të koronavirusit të fundit, edhe shumë prej tyre nuk kishin ardhur për shkak të përhapjes së mutacionit Delta. Burimet thonë se në mesin e të ftuarve ishte Beyonce me Jay Z dhe Oprah Winfrey, të cilët nuk morën pjesë për shkak të frikës nga koronavirusi.


Shtuar 9.08.2021 12:29