U kapën me 61 kg kanabis, Gjykata e Durrësit lë në burg 7 trafikantët

Gjykata e Durrësit ka caktuar ditën e sotme masën e sigurisë “arrest në burg”, për 7 të arrestuarit pak ditë më parë në kuadër të operacionit “motorristi”.

Këta shtetas ranë në prangat e policisë, pasi gjatë ndalimit dhe kontrollimit të autorëve uniformat blu sekuestruan 61 kg lëndë narkotike kanabis.

Kjo një ngjarje e ndodhur në aksin rrugor Vorë-Fushë Krujë.

Autorët e arrestuar janë: Korab Cala, Anton Gjini, Onfred Dedja , Gerald Stema, Klejvis Metalla, Gernard Lala, Alfred Sefa.

Këta persona u arrestuan disa ditë më parë në kuadër të operacionit “Motoristi”.

Gjithashtu së bashku me lëndën narkotike u sekuestruan 3 mjetet dhe 12 aparate celularë.


Shtuar 9.08.2021 12:32