39 viktima dhe mbi 1200 raste të reja me koronavirus në Greqi

Shteti ynë fqinj, Greqia ka regjistruar në 24 orët e fudit 1 239 raste të reja me COVID-19.

Sipas autoriteteve kanë ndërruar jetë 39 persona.

Gjithashtu sipas njoftimit zyrtar janë shkruar 150 pacientë të rinj të infektuar. Rajoni me më shumë raste ditore është Atika me 590, ndjekur nga Selaniku me 148.

Bazuar në rastet e konfirmuara përgjatë 7 ditëve të fundit, 33 prej tyre kanë qenë persona që kanë ardhur jashtë vendit, ndërsa pjesa tjetër janë kontakte të rasteve të konfirmuara më herët pozitive.


Shtuar 3.06.2021 17:30