12.5 milionë dollarë vetëm për një rol, kush është aktorja më e paguar në Hollywood (FOTO LAJM)

Margot Robbie ka marrë 12.5 milionë dollarë për rolin e saj në filmin e Barbie. Në këtë mënyrë, ajo është bërë vajza më e paguar në Hollywood.

32-vjeçarja do të luajë në film bashkë me Ryan Gosling dhe kjo gjë ka shkaktuar shumë entuziazëm te fansat, të cilët mezi po presin ta shohin.

Ylli australian u pagua shumë edhe në filmin e fundit “Birds of Prey”, ku u tha se ajo mori më shumë së 10 milionë në 2020.