Bomba nga Spanja: Nuk është Juve, Raiola ja ofron Donnarummën Barcelonës

Ndërsa  Milan është i angazhuar te gara për një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm, e ardhmja e Gigio Donnarumma duket gjithnjë e më e largët nga klubi kuq e zi. Ekipi i ri i portierit të ekipit kombëtar mund të jetë Barcelona, ​​e cila ju ofrua nga agjenti i tij Mino Raiola, shkruan Albeu.com.

Donnarumma në Milano nuk duket se kanë ndryshuar: bisedimet për rinovimin e kontratës që skadon kanë qenë prej kohësh në një rrugë pa krye, me Rossonerët të vendosur në ofertën e tyre prej 8 milion në vit dhe Mino Raiola i cili po luan letrat e tij në sa më shumë në tavolina në kërkim të kontratës më të mirë të mundshme.

Që Juventusi është në garë për të marrë portierin e ekipit kombëtar nuk është sekret: bisedimet me Raiola kanë vazhduar për disa kohë, me një ofertë të Juventusit prej 10 milion në sezon, edhe nëse përjashtimi i mundshëm i Zonjës së Vjetër nga Liga e Kampionëve mund të jetë një element jo dytësor me qëllim të mbylljes së transaksionit.

Kush do të shkojë patjetër në Ligën e Kampionëve është Barcelona, ​​skuadra e fundit që aplikoi me forcë për të marrë Donnarumma në shtëpi: sipas asaj që shkruan AS, do të kishte qenë Mino Raiola ai që do të ofronte kartonin e portierit pa asnjë kosto për klubin blaugrana, duke luftuar me qëllimin kryesor të bindë Leo Messin të qëndrojë.

Në këtë kuptim, zbarkimi i Kun Aguero-s gati, gjithashtu pa asnjë kosto pas largimit nga Manchester City,  dhe ardhja e Donnarumma do të përfoconte Barcelonën.

Ndërkohë Marc-Andre ter Stegen pritet të largohet nga klubi Blaugrana.

Portieri 29-vjeçar gjerman nuk ishte në listën e lojtarëve që largohen, por me një ofertë të mirë Barcelona mund të ndërronte. Megjithatë Milani duhet të presë te dilën ku në rast se Milani nuk kualifikohet në Champions, Donnarumma është pothuajse i larguar. /albeu.com/


Shtuar 21.05.2021 14:15