Beteja në Severodonetsk, si Garda Kombëtare po mbron qytetin me luftë guerrile (VIDEO)

Beteja më ashpër në Ukrainë është duke u zhvilluar në lindje të saj, atje ku forcat ruse kanë shtuar agresion dhe po tentojnë të marrin rajonin e Donbasit.

Humbjet në njerëz janë të mëdha dhe kjo mund të paramendohet edhe nga këto pamje që janë shpërndarë në rrjet.

Në pamje shikohet Garda Kombëtare që mbron qytetin e Severodonetsk duke bërë një luftë guerrile me rusët.

Sic dihet, lufta guerrile, apo ndryshe lufta ushtarë me ushtarë, ka pasoja të mëdha që po i vuajnë ushtritë e të dyja vendeve./albeu.com