Berisha nis aksionin mes demokratëve, ku po shkon Lulzim Basha? (FOTO LAJM)

Në këto momente ish-kryeministri Sali berisha po mban një takim me demokratët duke nisur kështu turin e tij për të hedhur poshtë përjashtimin e tij nga kryetari Lulzim Basha.

Ndërkohë që në Kuvend po flet Spiropali, dhe në hotelin Rogner ka nisur mbledhja e Sali Berishës me demokratët, Lulzim Basha ka braktisur Kuvendin.

Gjithashtu në këto momente ka mbërritur në Kuvend edhe kryeministri Edi Rama i cili pritej prej 1 ore të ishte i pranishëm. /albeu.com/

 


Shtuar 16.09.2021 18:07