Basha për vdekjen e Finos: Një zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit

Pas ndarjes nga jeta të politikanit socialist Bashkim Fino, ka reaguar dhe kryedemokrati Lulzim Basha. Përmes një postimi në Twitter, Basha shkruan se Fino është një zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit

“Me trishtim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit, ish-ministrit dhe ish-deputetit Bashkim Fino. Jam i bindur se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Fino dhe gjithë të dashurve të tij. U prehtë në paqe”, shkruan Basha.

Shtuar 29.03.2021 10:03