Asnjë viktimë dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 18 raste të reja nga 3.470 testime. Ndërsa viktima nuk janë regjistruar asnjë.

Po për të njëjtën periudhë kohore janë shëruar edhe 8 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 155.882, numri I të shëruarve është 150.159, kurse i viktimave 5.487.

Raste aktive janë 236./albeu.com


Shtuar 16.07.2021 14:43