Kokaina në kontejnerin me banana, dosja i kalon për hetime SPAK-ut

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencë për të hetuar dosjen e kapjes së mbi 11 kg kokaine në port. Tashmë kjo dosje i ka kakuar Prokurorsë së Posaçme Kundër Korrupsionit Dhe Krimit Të Organizuar (SPAK).

Kokaina u sekuestrua më 13 korrik në Durrës, në një kontejner që transportonte banane nga Ekuadori për llogari të kompanisë “Alba Exotic fruit”./albeu.com


Shtuar 16.07.2021 14:27