Aksident i rëndë/ Automjeti del nga rruga, bie në humnerë dhe shpërthen në flakë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Kardhiq-Delvinë.

Sipas informacioneve paraprake një automjet ka rënë në humnerë dhe ka shpërthyer në flakë.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo viktima, ndërsa ende policia dhe ambulanca nuk kanë mbërritur në vendngjarje.

Mësohet se shofer në mjet ka qenë një 59-vjeçar nga Ukraina, i cili ka humbur jetën.