Aksident i frikshëm në Elbasan: Makinat bëhen copë, 4 të plagosur

Dy automjete janë përplasur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Për pasojë janë plagosur 4 persona, të cilët janë dërguar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Aksidentet në rrugët e Shqipërisë duket se nuk kanë fund! Dy ditë më parë, një aksident në rrugën Levan-Vlorë shoi një familje prej katër anëtarësh, të cilët sapo ishin kthyer nga Greqia për pushime.

Mjeti tip “Toyota” me të cilin po udhëtonin u përplas nga “Audi”, që dyshohet se po udhëtonte me shpejtësi të lartë, mbi 200 km/orë. Drejtuesi i mjetit, 22-vjeçari Igli Madani u la sot në burg nga gjykata. Medani rrezikon deri në 20 vjet heqje lirie.

Në po të njëjtën ditë, një 82-vjeçar, i cili po ecte në trotuarin përgjatë lumit Lana në kryeqytet, u përplas nga një makinë, që po udhëtonte me shpejtësi. Një ditë më vonë, shtetasi me iniciale Q.K. ndërroi jetë në spital, pasi nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Ndërkohë, policia rrugore ka shtuar postblloqet në të gjitha akset rrugore të vendit, duke kontrolluar dhe ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor. /tch


Shtuar 27.06.2021 14:43