Ajax-Roma, formacionet zyrtare

Në Holandë do të luhet ndeshja e parë e Europa League mes Ajax dhe Romës.

Italianët pas rezultateve të dobëta në Serie A, do të fokusohen te Europa League. Në fakt pritet një ndeshje e bukur me të dyja skuadrat që luajnë lojë të hapur. /albeu.com/

Formacionet zyrtare:

Ajax: Scherpen; Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico; Klaassen, Álvarez, Gravenberch; Antony, Tadic, Neres.

Roma: Pau López; Mancini, Cristante, Ibañez; Bruno Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Pedro; Dzeko.


Shtuar 8.04.2021 20:06