6 ditë trupi nën dhe! Pas gjetjes së minatorit në Bulqizë, policia shoqëron dy shtetas në polici

Pas 5 ditësh kërkime, është gjetur trupi i minatorit, Muharrem Plaku në një nga galeritë e zonës D të minierës së Bulqizës.

Pas kësaj ngjarje të rëndë, policia ka bërë shoqërimet e para.

Uniformat blu kanë shoqëruar në komisariat teknikun Saba Hasani dhe inxhinierin e minierës  Veli Losha.

Këta të fundit pritet të japin dëshmi në lidhje me ngjarjen e rëndë dhe nëse janë zbatuar të gjitha rregullat e sigurimit gjatë punës në këtë galeri. /albeu.com/

 


Shtuar 20.09.2021 11:09