2-vjeçarit i bie të fikët në det, arrestohet babai i tij

Një fëmijë 2-vjeçar është gjetur pa ndjenja në det, në zonën e Paliouri Kassandra, në Halkidiki , pasditen e së martës.

Djali i mitur është nxjerrë nga deti dhe i është dhënë ndihma e parë nga njerëz që janë gjendur aty pranë dhe një nga një mjek pediatër. Më pas ai është marrë nga autoambulanca dhe është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm të Halkidikit, ku ndodhet i shtruar në spital.

Për ngjarjen është njoftuar Autoriteti Portual i Nea Moudania, nga A.Τ. Kasandra, ndërsa babai 41-vjeçar i të miturës në fjalë u arrestua nga Departamenti i Portual Nea Moudania pranë Autoritetit Portual Qendror të Selanikut, i cili po kryen hetimet paraprake, për shkelje të nenit 306 të Kodit Penal (ekspozimi i një të mituri në rrezik)./albeu.com

Shtuar 22.06.2022 16:27