Shaqiri bën krenar shqiptarët, flamuri “kuqezi” valvitet nëpër rrugët e Zvicrës (VIDEO)

Zvicra mori një fitore të lehtë 3-1 ndaj Turqisë ditën e djeshme duke u afruar me kualifikimin për në fazën tjetër.

Protagonisti absolut në këtë sfidë ishte Xherdan Shaqiri. Futbollisti me origjinë shqiptarë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Zvicër.

Shumë prej tyre kanë dalë me flamuj në rrugë për të festuar.

Shtuar 21.06.2021 13:41