999 rezultate për

vmro-dpmne

Mickoski flet pas emërimeve të reja në kreun e VMRO-DPMNE-së Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në
LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia opozitare VMRO
Mediat e VMRO-DPMNE-së: Zaev është shqiptar! Mediat e VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe krye
VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët është mashtrim, në dëm të Maqedonisë Partia opozitare VMRO-DPMNE ka reaguar pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe duke dekklaruar se është jokushtetues.
VMRO-DPMNE: LSDM-ja po e dërgon në kaos qytetin e Ohrit me kuadro jokompetent VMRO-DPMNE-ja në Ohër përmes një konference për shtyp ka akuzuar LSDM-në dhe kuadrin e saj në këtë qytetet. Sipas saj, v
VMRO-DPMNE kthehet në Kuvend me propozimin e ligjit për amnisti VMRO-DPMNE-ja është duke përgatitur propozim-ligjin për amnisti përmes të cilit do të përfshihen personat e dyshuar për
Boshkovski ka një kusht për liderin e VMRO-së: Thuaj Gruevskit bandë kriminale Lube Boshkoski njoftoi se do të mbështesë kryetarin e ri të VMRO-DPMNE-së, Kristian Mickovski, nëse ai distancohet nga p
VMRO-DPMNE ndryshon statutin e partisë Komisioni statutar i VMRO-DPMNE-së ka filluar punën për ndryshimin e statutit të partisë. Burime brenda opozitares bëjnë
Mickovski flet për kthimin e VMRO në kuvend Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski pas takimit një orë e gjysëm me kryeministrin Zoran Zaev deklaroi se kanë b
Zaev takohet me kryetarin e ri të VMRO-DPMNE-së Sot në orën 16 do të realizohet takimi i parë i kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, me kryetarin e sapoz
Gruevski tregon nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së do të kthehen në Kuvend Nikolla Gruevski ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, ështëshprehur në lidhje me rikthimin e deputetëve të partisë në Kuvend ndër
Gruevski largohet nga pallati i VMRO-së, kabinetin i’a dorëzoi liderit të ri Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot i dorëzoi kabinetin liderit të partisë Hristijan Mickoski. Gruevski i
Zaev flet për Mickoskin Kryeministri Zoran Zaev i ka dëshiruar fat kryetari të ri të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. “Më vjen mirë që përfu
Petrovski kundër Mickoskit: Je marionetë e Gruevskit Zgjedhja e Hristijan Mickovskit për kryetar të ri të VMRO-DPMNE-së, ka nxitur reagime tek eksponentët e kësaj partie. An
Deklarata e parë e Mickoskit si kryetar i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickovski është zgjedhur për lider të ri të VMRO-DPMNE-së në vend të Nikolla Gruevskit. Nga gjithsej 438 del
Zgjidhet kryetari i VMRO-DPMNE-së Në kongresin e sotëm të VMRO-DPMNE-së, kryetar i ri i partisë është zgjedhur Micovski. Në Kongresin e VMRO-DPMNE-të p
VMRO-DPMNE zgjedh kryetarin e ri Delegatët e VMRO-DPMNE-së sot në Kongresin e jashtëzakonshëm që mbahet në Vallandovë do të votojnë për kryetarin e parti
A është ky personi dirigjent i Kongresit? Sasho Mijallkov, i njohur si njeriu i fuqishëm në VMRO-DPMNE që qëndroi edhe pas organizimit të këtij Kongresi në sinkro
Rikthehet në burg deputeti i VMRO-DPMNE Deputeti i VMRO-DPMNE, Krsto Mukovski mbrëmë është kthyer në burgun e Shutkës pas kontrolleve mjekësore në Klinikat e Sh
Pranohet kandidatura e Mickovskit për kryetar të VMRO-së Hristian Mickovski, sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, është kandidat i vetëm për lider të partisë së Nikolla Gru