999 rezultate për

ujmanit

Policia: Nuk e lejojmë Vuçiçin të shkelë në Liqenin e Ujmanit Policia e Kosovës tha sot se do të veprojë në kuadër të planit të qeverisë së vendit në vizitën e planifikuar për nesër
Ujmani mbushet me flamuj serb, ky është personi që dha lejë Drejtori i kompanisë publike dhe i distribucionit “Ibër’ që menaxhon me liqenin e Ujmanit, Srdjan Vuloviç, ka folur sot
Del e-maili sekret që shkaktoi anulimin e takimit Thaçi-Vuçiç (FOTO LAJM) Shefi i të ashtuquajturës ‘Zyra për Kosovën’ në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka publikuar një email të cilin e ka p
KEK-u dhe Ujësjellësi, të shqetësuar për debatin mbi Ujmanin Drejtuesit e dy kompanive publike, KEK-ut dhe Ujësjellësit Rajonal Prishtina mbeten të shqetësuar nga debati i fundit pë
Rëndësia e Ujmanit, liqenit që Vuçiçi nuk e lëshon Kërcënimi i famshëm i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “Unë nuk e jap Ujmanin!” jep përgjigje edhe për të tashm
Zbardhet skenari i errët serb, pse e duan Liqenin e Ujmanit Pa liqenin e Ujmanit, Kosova nuk do të kishte as ujë e as energji. Kështu thotë gazetari serb, Petar Gajiq, i cili në 10
Liqeni i Ujmanit merret nën kontroll (VIDEO) Liqeni dhe Hidrocentrali i Ujmanit (Gazivodës) afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, që nga mesnata, janë marrë nën kon
A do t'ja falin Serbisë edhe Liqenin e Ujmanit? Liqeni i Ujmanit shtrihet në dy shtete; atë të Kosovës dhe Serbisë, por serbëve nuk ju mjafton vetëm pjesa që ju takon,
Nis mbushja e Badovcit me ujë Përfunduan punimet për hapjen dhe renovimin e kanalit për furnizim me ujë të liqenit të Badovcit nga liqeni i Ujmanit. K