999 rezultate për

ujit

Sëmurë rëndë e bllokuar mes ujit, niset për Tiranë me helikopter djali i sëmurë Një familje në Memaliaj ka dhënë alarmin pasi janë të bllokuar mes ujit ndërkohë djali i tyre i sëmurë ka nevojë për mje
Thirrja e dëshpëruar e njerëzve në Fier: Ju lutemi na ndihmoni Qyteti i Fierit është njëra nga zonat më të rrezikuara pas përmbytjeve, problemet më të mëdha deri më tani i ka shkaktua
DMSH: Ekziston rreziku që disa lumenj të dalin nga shtrati në Maqedoni Ngritje e nivelit të ujit është vërejtur edhe në lumenjtë Treska, Radika, Sateska, Kiçevska, nëpër rrjedhën e epërme të
Rivendoset në punë impianti i Bovillës, rinis furnizimi me ujë i qytetarëve Pas situatës së vështirë që sollën reshjet e dendura të shiut që përfshinë gjithë vendin, për qytetarët e Tiranës vjen n
Vlonjatën kthehen në origjinë, në këto fshatra lëvizet vetëm me gomone (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mbi një metër niveli i ujit në Vlorë e Fier aty ku dhe situata është më serioze se në çdo vend tjetër në
Shqipëria po përmbytet, por Tirana s'ka ujë: Qytetarët nuk kanë ku bëjnë as ka*ën Lagjë të tëra të Tiranës janë pa ujë që prej mesditës së djeshme kur ujërat përrenjve turbulluan të gjithë rezervuarin e
Reshjet e shumta të shiut, rritet niveli i ujit në Komunën e Drenasit Nga moti me shi në dy ditët e fundit, edhe në Komunën e Drenasit është rritur niveli i ujit në lumit “Drenica” dhe vendb
Lumi Vardar del nga shtrati rrezikon qytetin e Shkupit Pas reshjeve të shumta të shiut në Shkup, lumi Vardar ka dalë nga shtrati në disa vende. Nga Drejtoria për Punë Hidro
Reshjet intensive të shiut, rrezikohet përmbytja nga lumi Radika Shtrati i stërmbushur i lumit Radika është para vërshimit te Ura e Rostushës, si pasojë e reshjeve intensive të shiut. R
Reshjet e shiut, rritet niveli i ujit në Vardar (VIDEO) Reshjet e pa ndërprera të shiut në rajonin në Shkupit kanë bërë që të rritet niveli i ujit në lumin Vardar. Në pamje
Vau i Dejës dhe Komani hapin portat për shkak të nivelit të lartë të ujit Situata në tërë vendin është shumë problematike dhe reshjet nuk kanë ndërmend të ndalen duke rritur nivelin e ujit edhe
Vazhdon ndotja e ujit të pijshëm në Strugë Uji nga ujësjellësi i qytetit në Strugë nuk është i sigurt për pirje, njoftoi Qendra për Shëndet Publik në Ohër. Nga
Vajza e Azem Hajdarit reagon për çmimin e ujit: O shtet mizerje! Deputetja e PD, Rudina Hajdari ka reaguar me tone të ashpra ndaj vendimit të fundit të Bashkisë Tiranë për rritjen e çmi
E mori rrjedha e ujit në Greqi, 36-vjeçari: Mama po mbytemi Giorgos Makarounas është një prej viktimave nga përmbytjet e pazakonta në Mandra të Greqisë. 36-vjeçari, baba i një
E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm çmimi i ujit të pijshëm për Tiranën Enti Rregullator i Sektorit të Furnizimit me Ujë sot ka miratuar çmimet e reja për Bashkinë Tiranë. Me vendimin e r
Qytetari-Ramës: O diell i Shqipërisë, po ujit të shiut do i vësh matës? Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar qytetarët në Facebook për një ditë të mbarë me pamje nga Liqeni i Pukë
Tahiri premton se çështja e ujit në Vushtrri do të rregullohet brenda 12 muajve Kandidati për Kryetar të Vushtrrisë nga radhët e LDK-së, Xhafer Tahiri, u zotua në Magazina Lokale se në rast se del fit
Pusi babit tim... Nga Bledian Koka Babi im ka një pus në oborr. Kur e hapi këtu e 5 vjet më parë dhe harxhoi nja 5 milionë lek për
SHËNIM/ Rama u hap luftë puseve në përçapje për të sfumuar skandalin Tahiri Është në kufijtë e së pabesueshmes deklarata më e fundit e kryeministrit Rama, sipas të cilës në muajt në vijim do të nd
Rama jep lajmin për aksionin e madh! Kush pritet të hyjë në burg për ujin (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar fillimin e aksionit të madh të ujit në të gjithë vendin, ku pritet që ashtu si me ener