999 rezultate për

ujin

Banorët e Bukoviqit vijojnë protestat për ujin, bllokojnë rrugën në hyrje të Shkupit(VIDEO) Banorët e fshatit Bukoviq janë ngritur në protest dhe kanë bllokuar rrugën në hyrje të Shkupit. Me shishe bosh në dua
Kjo pajisje vret 99.99% të baktereve në ujin e pijshëm Mbi 2.8 bilionë njerëz në të gjithë botën vuajnë nga mos pasja e burimeve të pastra të ujit të pijshëm. Një pajisje e
Kujdes! Ja çfarë duhet të dini mbi ujin me limon Limoni është një frut i pasur me vitamin C që nxjerr në pah bukurinë, duke freskuar lëkurën dhe duke i dhënë asaj shkëlq
7 mite mbi ujin që nuk kanë qënë kurrë të vërteta Uji është një domosdoshmeri themelore, ai luan një rol të rëndësishëm ne rregullimin e funksionimit të duhur të trupit t
Ky fëmijë luftoi 3 orë me ujin e ftohtë nga vërshimet në Shkup Mijëra familje përjetuan një situatë të tmerrshmë gjatë vërshimeve që ndodhën këtë fundjavë në Shkup. Vedran Velinov
Përmbytjet në Shkup, banorët revoltohen me Kryeministrin: Mos hajde për paradë (VIDEO) Vizita e kryeministri Emil Dimitriev, duket se i ka zemëruar qytetarët e përmbytur duke reagur rëndë përballë kamerave.
Komuna e Deçanit e bekuar me ujin që bën mrekullira "Gushavc", është një burim i cili gjendet në bjeshkët e Deçanit, uji i të cilit shëron dhe përmirëson shumë sëmundje të
50 mijë lekë gjobë nëse shpërdoroni ujin e pishëm Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë, ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi për të shmangur abuzimet me përdorimin e
Si të kujdesemi për flokët gjatë pushimeve Ekspozimi ndaj diellit, rërës dhe ujit të detit ndikon shumë në flokët tanë, duke bërë që këto të fundit të dëmtohen. Ek
Pini ujin e orizit të zier ja efektet Uji i orizit është një pije që karakterizohet nga një sërë materiale ushqyese. Shumica, nëse jo edhe të gjithë ne, nuk e
Mjerë ai që e ngatërron imazhin e vet me ujin! Nga Jakup Krasniqi Ditë më parë, duke e trajtuar çështjen se nga duhet drejtuar tehu i opozitarizmit, në kontekstin e
Çfarë nuk keni ditur për ujin me limon Limoni me ujë në mëngjes është nisja më e mirë që mendojnë shumë persona që po bëjnë për ditën pa marrë parasysh pasojat
Naftëtarët e Fierit pushtojnë TEC-in: Do të ndërpresim energjinë dhe ujin për gjithë jugun Punonjësit e rafinerisë së ballshit pushtojnë sallën e komandës në nënstacionin e tec-it Ballsh. Atje kanë shkuar dhe fo
Çfarë nuk dini për ujin me gaz Uji me gaz është një pije që shumë herë zëvendëson ujin normal, dhe pse nuk është aq hidratues sa ai. Si pasojë e pranis
Ja pse duhet të pini ujin ku zien orizi! Pasi e ziejmë orizin shumica nga ne e hedhim ujin pa e ditur të mirat shëndetsore që mund të marrim prej tij. Këshillohe
Veliaj: Depozita mbi pallate, të shëmtuara dhe të ndotura Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar se nuk do të ketë më depozita në tarracat e pallateve. “Përv
Një peshkaqen terrorizon pushuesit në Florida (VIDEO) Një ngjarje disi e frikshme ndodhi në plazhin e Hollywoodit të Floridas, teksa njerëzit që kishin dalë për të shijuar de
Veliaj reagon pas protestës: Do të anulohet çdo mbifaturim për ujin Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar pas protestës së disa qytetarëve të Kombinatit, të cilët shprehën
Pensionistët italianë ndihen të pasur në Shqipëri Mediat italiane i janë referuar jetesës në Shqipëri, ku për pensionistët italianë është sikur ta krahasosh me një minier
Si ta largoni ujin e tepërt nga organizmi Ndonjëherë ndodh që në trupin e një të rrituri të mblidhen madje shtatë litra lëngje të tepërta. Për ta larguar ujin e t