999 rezultate për

tetoves

Aksident i rëndë në Tearcë, lëndohet një 4-vjeçare Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tearcë ku për pasojë një vajzë e moshës katër vjeçare është lënduar rëndë. Aksiden
Përleshje fizike në një vendvotim në Sedllarcë të Tetovës Një sulm fizik ka shpërthyer sot në një qendër votimi në Sedllarcë të komunës së Bogovinës. Sulmi fizik ka ndodhur në
Deri në orën 13, në Çair votuan 21%, në komunën e Tetovës 19 % Procesi i votimit në zgjedhjet lokale në Maqedoni është duke ecur i qetë deri më tani, ndërsa janë shënuar disa incident
Adnan Neziri sapo votoi për Tetovën (FOTO LAJM) Para pak çaste votoi kandidati i Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Tetovës z. Adnan Neziri, i shoqëruar nga bashkësh
Paraburim 30 ditë për sulmuesin që plagosi tre persona Gjykata Themelore e Tetovës i ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve personit me inicialet N.Q i cili gjatë di
Qytetarët e Tetovës: Hapja e Jugohromit, marketing politik (VIDEO) Marketing parazgjedhor dhe tentim për përfitim të pikëve politike, kështu e kanë vlerësuar banorët e Tetovës dhe fshatra
Transparenca e munguar e Komunës së Tetovës, miliona euro të harxhuara për kontrata (FOTO) Organizata joqeveritare Eco Guerila, sot ka publikuar raportin për Transparencë të Munguar, ku si temë kryesore është vë
E rëndë, profesori tenton të presë venat në hollin e Rektoratit Nje profesor ka tentuar t’i jape fund jetes ne hollin e rektoratit ne Universitetin e Tetoves. Policia ka bere me dij
Dauti: Do rikthejmë shpresën e humbur tek shqiptarët e Tetovës (FOTO LAJM) Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubiminnë lagjen Teteks të Tetovës. Në tubim morën pjesë, Kryetari i degës
Aleanca për Shqiptarët takim në malësinë e Tetovës Kandidati për kryetar komune nga radhët e partisë Aleanca për Shqiptarët, Adnan Neziri banorëve të Lisecit dhe Shipkovic
Ndërron jetë 30-vjeçarja shtatzënë në Tetovë, mbijeton foshnja Ka ndërruar jetë grua shtatzënë tridhjetë vjeçare gjatë lindjes në Spitalin Klinik të Tetovës, ndërsa foshnja ka mbijetu
Aleanca për Shqiptarët premton investime në rrugë e shkolla në malësinë e Tetovës Kandidati për kryetar komune nga radhët e Aleanca për Shqiptarët, u premtoi ditën e sotme Adnan Neziri banorëve të Lisec
Dauti premton rregullimin e rrugës te kazerma e Tetovës në 6 muajt e parë Deputeti i PDSh-së, Bardhyl Dauti, ka hequr dorë nga posti i deputetit për t’u përqendruar në garën për kryetar të Komun
Arifi premton se përveç qyteteve do të pastrohen edhe fshatrat Faza e parë e deponisë së Tetovës tashmë ka përfunduar, ndërsa ka mbetur të realizohet edhe faza e dytë, ku si Regjion i
Tre gjëra më të rëndësishme për Tetovën, përveç politikes (FOTO LAJM) Tetova është qyteti më i madh shqiptar në Maqedoni. Qendër historike dhe zhvillimore për shqiptarët e këtij shteti të vo
Arratisje nga burgu i Tetovës Një i burgosur nga Debreshi i Gostivarit është arratisur nga burgu i Tetovës. I burgosuri me iniciale XH.I është arra
BDI në Tetovë: Ali Ahmeti lider i shqiptarëve në luftë dhe paqe Mbrëmë në godinën e Pallatit të Kulturës në Tetovë u mbajt konventa promovuese e kandidates për Kryetare të Komunës së T
Ahmeti nga Tetova: Të sigurojmë fitoren e radhës! Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mori pjesë sonte në konventën promovuese të kandidates për kryetar komune të Tetovës, Teuta Ar
Ky do të jetë sheshi i Tetovës sipas projektit të Lëvizjes Besa (VIDEO) Projekti i kandidatit të Lëvizjes BESA për kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, përfshin dhe ndërtimin e sheshi
Kandidatët e Tetovës zotohen për zgjedhje fer dhe demokratike Kandidatët për kryetar komune, Teuta Arifi nga BDI, Adnan Neziri nga Aleanca për Shqiptarët, Bilal Kasami i Besës, Bardh