999 rezultate për

sistemi

Mjekët e papunë nisin protestat në Kosovë Një grup i mjekëve të rinj të cilët janë të papunë kanë protestuar para objektit të komunës së Gjilanit duke kërkuar që
Ndryshojnë siguracionet, nga 1 prilli fillon mbajtja e historikut për aksidentet Shoferët që sapo kanë marrë patentën dhe më tepër, ata që shkaktojnë aksidente rrugore do të duhet të paguajnë më shumë
Del shkaku i tragjedisë, sistemi që mori më qafë 346 njerëz në dy aksidente ajrore Shkaku i rrëzimit të avionit të “Ethiopian Airlines”me 157 persona, është i njëjtë me atë të Lion Air, në Indonezi në mu
Kamioni v*au kalimtarë dhe shkatërroi makina, pamje nga aksidenti i Gjilanit (VIDEO) Deri më tani është i konfirmuar një i vdekur dhe më shumë se 20 të lënduar nga aksidenti i pak minutave në parë në Gjila
UEFA përjashton arbitrat Anglez nga Champions League Asnjë gjyqtar anglez nuk do të gjykojë më asnjë ndeshje të Champions League këtë sezon, shkruan Albeu.com Vendimin e
Edhe portali i studentëve "ngel" në klasë Kompjuterat që shërbenin për të aksesuar sistemin informativ qëndrojnë ende në hollin e fakulteteve, edhe pse jashtë fun
Si reagon sistemi jonë imun ndaj infeksionit hepatit B Shkencëtarët pranë Qendër Helmholtz në Braunschweig demonstrojnë mënyrën se si reagon sistemi imun te një infeksion me h
Gjykata merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Drejtësisë Gjykata Penale e Tiranës mori sot vendimin për ish-Sekretaren e Përgjithshme të Ministrisë së Drejtesisë, Juliana Hoxha
Furtunë arrestimesh në Ministrinë e Drejtësisë, pranga 4 zyrtarëve Pas një hetimi të gjatë në lidhje me procedurat e tenderimit në Ministrinë e Drejtësisë, ku një prej tyre ishte edhe ska
Basha nga Durrësi: T’i japim fund këtij sistemi kriminal (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ka zhvilluar një tur për të takuar qytetarët e Durrësit, i s
Haradinaj: Arritëm marrëveshjen, mësimi fillon të hënën Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se kanë arritur marrëveshjen me përfaqsuesit e SBASHK’ut, dhe se janë dakordua
"Baronët" shqiptar tallen me sistemin anglez, rikthehen pas deportimit “Baronët e drogës nga Shqipëria po tallen me sistemin tonë të deportimit, duke u rikthyer për të kryer edhe më shumë kri
Prej 10 vitesh nuk ka ngrohje në qendrën kulturore të Kumanovës Për më shumë se një dekadë, Qendra kulturore “Trajko Prokopiev” në Kumanovë nuk ka ngrohje. Në periudhën e dimrit nuk ka
De Laurentiis: Më vjen turp që jam pjesë e këtij sistemi Presidenti i Napoli-t, Aurelio de Laurentiis, ka përdorur fjalë të ashpra pas konfirmimit të skualifikimit me dy ndeshje
Zbulohen dokumetat, UEFA heton Luftëtarin për ndeshje të trukuar (FOTO LAJM) UEFA ka hapur një proces hetimor ndaj Luftëtarit, ku ka hapur investigimet për ndeshjen që gjirokastritët luajtën në Eur
E pabesueshme çfarë goli iu anulua Sampdorias (VIDEO) Sampdoria ka shënuar një super gol në minutën e 94 kundër Juves me anë të Samponaras. Por kur gjithçka u duk se do t
Bashkia e Tiranës: Sistemimi i Lanës sipas planit, s'ka lidhje me Unazën (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës sqaron se në gjurmën e lumit Lana, në pjesën perëndimore të qytetit, nga ura e shkollës Teknologjike d
Spasovski: Hetimet e largimit të Gruevskit do tregojnë ku çaloi sistemi (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, mendon se faji për arratisjen e Nikolla Gruevskit nuk është tek MPB, po
Nikolla: Nuk e ul kokën ndaj opozitës Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i është përgjigjur akuzave të opozitës nga foltorja e Kuvendit sa i takon Ligjit të
SHBA mesazh drejtësisë: Ndryshuat historinë, ra sistemi i prishur Ambasada e SHBA-ve në Tiranë reagoi sot pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) dhe Këshillit të Lartë G