999 rezultate për

nishani

“Mjeshtër i Madh”, Nishani dekoron deputetit e PS-së, zbulohet motivacioni Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar deputetin e Partisë Socialiste, Paulin Sterkaj me titullin “Mjeshtër i Madh”. Në
Zgjedhja e presidentit, Rama “kërcënon” Nishanin: I kemi votat Kryeministri Rama dha dje shenja se Presidenti i ri i Republikës mund edhe të mos i përkasë Partisë Socialiste dhe maxho
Visar Zhiti rrëfen takimin me tone të ashpra me Presidentin Nishani Poeti Visar Zhiti ka rrëfyer takimin dhe përplasjet me Presidentin Nishani kohët e fundit. Kreu i Shtetit ka refuzua
A do të kandidojë sërish për president? Ja çfarë thotë Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka deklaruar se ai nuk do të kandidojë sërish për President pa votat e LSI-së.
Rrëfehen ministrat e rinj: Çfarë bëri Nishani gjatë betimit (VIDEO) Katër ministrat e rinj bënë sot betimin para nisjes së punës në dikasteret përkatëse. Ata mbërritën këtë pasdite në P
LAJMI I FUNDIT/ Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për bashkinë Kavajë Presidenti Bujar Nishani me anë të njoftimi për shtyp bën me dije se ka dekretuar datën e zgjedhjeve për Bashkinë Kajavë
Del dokumenti i sigurimit: A ka qenë Visar Zhiti spiun i të burgosurve? (FOTO LAJM) Prej disa ditësh gëlon në media një debat në distancë mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe të ngarkuarit me
Visar Zhiti shpërthen ndaj Nishanit: Karikaturë e Enver Hoxhës… Visar Zhiti, i ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan ka reaguar pas deklaratave të forta nga presidenti Nishani i ci
Mbesa e Bujar Nishanit ndez sfidën ndaj Italisë (FOTO LAJM) Modelja shqiptare Beniada Jakiç është një nga “ekspertet” e përzgjedhur nga radio “RTL 102.5”, për të treguar emocionet
“Spiun në burgun e Spaçit”, Nishani zbulon mesazhin që “penalizoi” Zhitin Bujar Nishani ka bërë me dije arsyen përse nuk e emëroi Visar Zhitin ambassador në Selinë e Shenjtë. Bujar Nishani th
“Persekutor”, ja përgjigjia e Presidentit Nishani për Visar Zhitin Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me akuzat e të ngarkuarit me punë në Vatikan, Visar Zhiti, t
Dekretimi i Xhafajt, Bushati: Nishani i prishi punë PD-së I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, analisti Andi Bushati ka komentuar lëvizjen e fundit të presidentit Nishani
Rrëfehet Presidenti Nishani: Ja pse nuk dhashë dorëheqjen Presidenti Bujar Nishani ka dhënë dhe arsyet përse nuk dha dorëheqjen përpara vendimit që mori në lidhje me dekretimin e
Presidenti Nishani: Ndërtimi i ushtrisë të bëhën në bashkëpunim me NATO-n dhe SHBA-të Presidenti Bujar Nishani, ka folur për iniciativën e homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës
Nishani për dekretimin e Xhafës: Më të mërzitur janë njerëz pranë qeverisë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka komentuar reagimet që solli deklarata e tij një dite me pare për dekretimin e
“Aq sa pati fuqi Nishani të shkelë Kushtetutën, aq do ketë dhe tabori i Saliut për vetingun” “Shumë hamendje ishin, por asnjë në lidhje me Kushtetutën dhe kompetencat e Presidentit. Unë ua thashë: nuk ka mundësi,
Presidenti dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk ka penguar emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të ministrisë së Brendshme. Nish
Dekretimi i Xhafajt nga Presidenti Nishani, Alibeaj: Provokim në mes të krizës Kryetari i departamentit të rendit dhe sigurisë në Partinë Demokratike Enkelejd Alibeaj thotë në studion e Ora News, se
Nishani flet për shkarkimin e Rroshit: Pres që Gjykata t’i dorëzojë vendimin që ka marrë Zgjedhjet në Kavajë po vonohen për shkak se Gjykata Kushtetuese nuk i ka dorëzuar Presidentit vendimin që ka marrë, për
Qeveri teknike? Nishani: Vetëm në tryezë politike mund ta lehtësoja Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka deklaruar se nuk e gjykonte si të nevojshme apo të panevojshme kërkesën e opoz