999 rezultate për

nepal

Përkujtohen viktimat e tërmetit në Nepal Teksa sot u shënua një mujori i tërmetit në Nepal ku humbën jetën me mijëra njerëz, banorët kanë ndezur qirinj në kujtim
Rinisin operacionet e shpëtimit në Nepal Pas tërmetit të dytë, në Nepal kanë rinisur operacionet e shpëtimit. Bilanci është rënduar më tej ku bëhet fjalë për 65
19 të vdekur dhe 981 të plagosur në Nepal Update-Shtohet bilanci negativ i të vdekurve në Nepal, ku bëhet fjalë për të paktën 19 viktima dhe 981 të plagosu
Tjetër tërmet në Nepal Pas tërmetit të pak ditëve më parë ku humbën jetën mijëra persona, një tjetër alarm është dhënë në Nepal. Në këtë rast,
Kampion me zemër të madhe! CR7 dhuron 7 mln € për Nepalin I madh në fushën e lojës, i madh edhe në jetën e përditshme. Cristiano Ronaldo tregon edhe një herë se është një kampion
Fotografia e shekullit! Vëllai 4-vjeç mbron motrën në Nepal (FOTO) Tërmeti në Nepal nuk ka kursyer asgjë dhe ka marrë jetën e mbi 7 mijë personave. Drama dhe dhimbja në mesin e nepalez
Ky 101-vjeçar i shpëtoi tërmetit në Nepal (FOTO) Edhe pse plot 101-vjeç, Funchu Tamang ka mundur të shpëtojë nën rrënojat, e shkaktuara nga tërmeti që tronditi Nepalin.
Shuhen shanset për të mbijetuar në Nepal Teksa numri i viktimave nga tërmeti në Nepal ka arritur në 6.621, me kalimin e orëve janë shuar shpresat për të mbijetua
Mbi 6 200 viktima nga tërmeti i së shtunës në Nepal Rreth 14 000 të plagosur dhe mbi 6 200 të vdekur është bilanci i tërmetit shkatërrues i së shtunës në Nepal. Lajmin e ka
Facebook në ndihmë të Nepal-it Facebook është shprehur i gatshëm për të qenë në ndihmë të banorëve të goditur në Nepal, nga termeti me magnitudë 7,8. R
15 vjeçari nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit në Nepal Teksa është cilësuar si një mrekulli nxjerrja gjallë e një fëmije 4 muajsh nga rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në Nepa
Nis shpërndarja e ndihmave në zonat e thella pas tërmetit në Nepal Pas tërmetit të fuqishëm të së shtunës në Nepal, tashmë ka nisur shpërndarja e ndihmave në zonat e thella. Për shkak të
Nepal, i shpëtohet jeta një personi pas 80 orësh nën rrënoja (FOTO) Një person në Nepal është mundur të shpëtohet, pas 80-orësh qëndrim nën rrënoja në një dhomë me 3 persona të tjerë të vd
OKB: 8 milionë njerëz janë prekur nga tërmeti Organizata e Kombeve të Bashkuara ka thënë se janë plot 8 milionë njerëz që janë prekur nga tërmeti që ka rënë në Nepal.
Foto nga droni të tragjedisë në Nepal (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi, që tregon pamje nga ajri të regjistruara me dron, dëshmon katastrofën e shkaktuar nga t
Kina çon 58 mjekë në Nepal Për shkak të gjëndjes së rënduar në Nepal, Kina ka qënë e gatshme që të ofrojë ndihmën e saj në anën shëndetësore. Bëhet
Mbi 3 300 të vdekur nga tërmeti në Nepal (FOTO LAJM) Si pasojë e tërmetit më të fortë që ka goditur Nepalin në 80 vitet e fundit, numri i viktimave i kalon 3 300 persona. Nd
Nepali një ditë pas tërmetit (FOTO LAJM) Një tërmet 7.8 ballësh ka goditur fuqishëm Nepalin. Mediat botërore raportojnë se si pasojë kanë humbur jetën më shum
Pamje shokuese nga tërmeti që tronditi Nepalin (FOTO LAJM) Tërmeti që goditi Nepalin duket se po merr përmasa katastrofike. Sipas raportimeve më të fundit të fundit, numri i të vd
Tërmet shkatërrimtar në Nepal, mbi 1900 të vdekur (VIDEO) Shkon në 1900 bilanci i të vdekurve nga tërmeti shkatërruar që goditi Nepalin paraditen e 25 prillit 2015. Kathmandu ,