999 rezultate për

mergim

Maqedonasit përfitojnë nga miliardat e mërgimtarëve shqiptarë Përveç asaj që mbajnë gjallë ekonominë e Maqedonisë, paratë e mërgimtarëve shqiptarë përdoren për të ndërtuar projekte m
Makolli kërkon pesë deputetë mërgimtarë Ministri për Diasporë, Ibrahim Makolli, është duke bërë përpjekje që shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit t’u krijojë ve
Ndeshjet e ‘Brazili 2014’, De Biasi publikon listën e lojtarëve Gianni De Biasi ka publikuar listën e futbollistët të ftuar për dy ndeshjet kualifikuese për botërorin ‘Brazili 2014’ ku
Kriza prek edhe diasporën shqiptare Diaspora kosovare, nga viti në vit po shpenzon më pak gjatë muajve të verës në vendlindje. Turistët po arsyetohen me kri
Paratë e mërgimtarëve shpëtojnë Maqedoninë Qeveria e Maqedonisë në kuadër të rebalancit të buxhetit ka paraparë për mbulimin e një pjese të dobësive të buxhetit të
Lehtësohet qarkullimi në Merdare Është përmirësuar dukshëm qarkullimi i njerëzve dhe mallrave në pikën kufitare me Serbinë në Merdar, njofton KTV. Polici
Miqësoret, De Biasi publikon listën Gianni De Biasi ka bërë publik listën me 22 lojtarë të grumbulluar në kuadër të dy ndeshjeve miqësore që kuqezinjtë do t
Regjistrimi i mërgimtarëve nis në vitin 2013 Në fillim të vitit tjetër pritet të nisë regjistrimi i qytetarëve të Kosovës që jetojnë në shtetet e huaja. Kështu është
Mërgim Brahimi, ylli i ri i Kombëtares shqiptare Një “yll” i ri pritet të shpërthejë me kombëtaren shqiptare të futbollit. Ai është Mërgim Brahimi, anëtari i skuadrës Gr
Mërgimtarët mund të hyjnë por jo të dalin me pasaportat e vjetra Ministria e Jashtme njofton të gjithë shtetasit e Maqedonisë që posedojnë pasaporta të kaltra, se nuk e kanë patjetër të
Talenti 18-vjeçar shqiptar në sytë e Koln Klubi gjerman i Koln, duket se ka në plan të kthehet një”strehë” për futbollistët e talentuar shqiptarë. Pasi ka afruar
Fluks emigrantësh në Maqedoni Në pikat kufitare me Maqedoninë këto dy ditë është regjistruar fluks i mërgimtarëve, të cilët kthehen në vendlindje për
Mërgim Mavraj dhe "ëndrra" Kuq e Zi Ardhja e një tranjeri të ri në kombëtaren e Shqipërisë, ka gëzuar mbrojtësin kosovar të Greuther Furth-it, Mërgim Ma
Anashkalohen mërgimtarët shqiptarë Për të dytën herë konferenca me mërgimtarët ka anashkaluar mërgimtarët shqiptarë.Kjo konferencë është organizuar nga Ag
Emigrantët porosisin pasaportat përmes telefonit MPB ka aplikuar një linjë të posaçme telefonike për mërgimtarët, për të caktuar ditën për nxjerrjen e pasaportave. MP
10 milionë euro për dasmat shqiptare në Maqedoni Kthimi i mërgimtarëve për pushime si gjithmonë ka ngjallur ekonominë në Tetovë. Edhe kësaj vere në Tetovë erdhën shumë m
Maqedoni, një pjesë votojnë sot Edhe pse zgjedhjet parlamentare në Maqedoni do të mbahen nesër më 5 qershor 2011, mërgimtarët të zhvendosurit dhe të sëm
Bashkësitë Shqiptare në Zvicër përkrahin protestën në Shkup Përmes një komunikate për mediat, organizatat "Bashkësitë Shqiptare në Zvicër" njoftuan se dhjetëra aktivistë të Bashkës
Mire se erdhet mergimtare nga Iljasa SalihuIshte ditë korriku, ditë që vlonte prej të nxehtit, që buzëqeshte pë
Mergimtaret shqiptare i sjellin 1 miliard euro te hyra Maqedonise Po vijnë kurbetçarët duke u konsideruar si shpëtimtarë të krizës ekonomike. Sipas e