999 rezultate për

lufte

Kjo është shuma që u shpenzua botërisht në luftën kundër Covid-19 Ekonomia e gjithë botës është goditur fuqishëm nga pandemia e Covid-19. Qeveritë rreth gjithë botës kanë përdorur thu
Hearn me dyshime: Joshua – Fury, mund të ndodhë në maj por ka disa pengesa Anthony Joshua dhe Tyson Fury duan të luftojnë në Britaninë e Madhe, por ka çështje të mëdha logjistike, thotë Eddie Hea
Shpërblimi i pensionistëve për festat e fundvitit, cilat kategori përfitojnë Pas miratimit të shpërblimit të pensionistëve nga ana e qeverisë, drejtori i Institutit të Sigurimeve Shoqërore Astrit H
Zhbllokohen përfundimet e BE-së me kompromis që i kënaq kërkesat bullgare (VIDEO) Bullgaria ka pranuar të debllokojë procesin e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njofton Rad
U përfol se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, reagon ashpër Dafina Zeqiri (FOTO LAJM) Prej disa ditësh në medie ka bërë bujë lajmi se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, ku njëra ndër to para
Liverpool në "luftë" me Barcelonën për yllin e Man.City-t Liverpool thuhet se ka interesimin për qendërmbrojtësin e Manchester Cityt, Eric Garcia, që pëlqehet që një kohë e gjatë
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
"E mbajta 8 orë në shpinë", Haradinaj rrëfen momentin e vrasjes së vëllait në luftë Ish kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka kujtuar me dhimbje momentin e tij më të vështirë gjatë kohës së luftës së
Luftë për pasuri, Magali Gil: Jam vajza e Maradonës Në luftën për të përfituar nga pasuria e Diego Armando Maradonës shfaqet një vajzë tjetër që pretendon se është e bija e
Videolojëra me krime lufte, si u vra Adem Jashari (VIDEO) “Hyr në llogore, hyr në llogore. Ja ku e ke armikun, 200 metra larg teje, në shkurre (...)”, thotë një zë mashkulli, për
"Guerili i babit", Gold AG pozon për herë të parë me të birin (FOTO LAJM) Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril. Me lajmin e lindjes, reperi zbuloi edhe
Manastirliu për vdekjen e mjekut Kerci: Mjekësia humbi një prej profesionistëve më të zotë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka shprehur ngushëllimet e saj për ndarjen nga jeta të mjekut Mihal Kerci.
LIVE/ Protestuesit "luftë" me policinë para Kryeministrisë(VIDEO) Pas sulmit tek Ministria e Brendshme, protestuesit janë sulur drejt kryeministrisë ku po përplasen me policinë. Prot
7 ish-oficerë serbë arrestohen për krime gjatë luftës së Bosnjës Shtatë ish-oficerë të policisë dhe ushtrisë serbe të Bosnjës u arrestuan të martën nën dyshimet se kanë kryer krime gjat
90-vjeçarja bëhet personi i parë në botë që merr vaksinën e Covid-19 Një 90-vjeçare nga Irlanda e Veriut është bërë personi i parë në botë që ka marrë vaksinën e Pfizer/BioNTech për COVID-1
Haradinaj: Në kohën e UÇK, kam qënë një ëngjëll për shqiptarët e Kosovës Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se para luftës ka qenë engjëll ndërsa thotë se pas luftës ka bërë gabime në po
Lajm i hidhur, MMA do të ndërpresë kontratën me 60 luftëtarë Presidenti i Mixed Martial Arts, Dana White, ka kumtuar një lajm të hidhur, pasi që tregoi se do t’ju ndërpriten kontrat
Fusha si në luftë, punëtorët rregullojnë barin gjatë ndeshjes (FOTO LAJM) Tirana dhe Partizani e mbyllën në barazim pa gola derbin e parë të sezonit, që u zhvillua në një fushë në kushte shumë t
Shqiptari nga Kosova rrëfen torturat: Pija ujë nga tualeti Kur lufta në Kosovë kishte arritur kulmin e saj në vitin 1999, një i ri nga një fshat i Kosovës së bashku me gra dhe bur
Dikur shiste qumësht, sot me famë botërore/ Sopranoja shqiptare rrëfen historinë prekëse Elbenita Kajtazi është një ndër sopranot më të njohura shqiptare dhe falë vokalit të saj të fuqishëm ka arritur të depër