999 rezultate për

jugosllave

Dosjet e "spiunëve" po vijnë nga Beogradi Informacionet e fundit flasin se nga kryqyteti i Serbisë, dikur qendra e ish-Jugosllavisë, Beogradi, do të vijnë 7 dosje
Ish-gjenerali jugosllav, 22-vjet burg për krime në Kosovë Tribunali Ndërkombëtar për Krimet e Luftës në ish-Jugosllavi, ka shpallur të martën vendimin se ish-gjenerali i Armatës
Marrëveshjet turko-greke- jugosllave për shpërnguljen e shqiptarëve Ka patur dy marrëveshje te medha, që kanë patur për qëllim shpërnguljen e shqiptarëve nga trojet e tyre. E para, marr
Plani i Titos, Shqipëria republikë jugosllave Në një kohë kur vendimet e Gjykatës së Hagës për lirimin e disa të akuzuarve për krime lufte në ish-Jugosllavi i kanë tr
"Maqedonia e Epërme", pranohet nga BDI-ja Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka shpjeguar se kush është arsyeja që pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës ai ka vizituar
Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?! Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe kryeministrit serb, Nikolla Pashiç?! Eshtë kjo një pyetje që të gji
Tito themeloi Maqedoninë për të dalë në Detin Egje Sipas pozicionit zyrtar grek, shikuar në aspektin historik termi “Maqedoni” ka të bëjë me mbretërinë dhe kulturën e maqe
Buhler: E dashura ime-Jugosllave jo shqiptare Komandanti i KFOR-it, Erhard Buhler ka hedhur poshtë fjalët për lidhjen e tij me një shqiptare të re. Ai i ka rrëfyer ta
Ish oficeri i ushtrise Jugosllave akuzohet per krime lufte Një gjykatë serbe ka ngritur akuza kundër një ish oficeri të ushtrisë jugosllave për
Si e kanë fituar pavarësinë ish-Republikat Jugosllave? Pavarësia e Kosovës, që është gati të shpallet të dielën ose të hën&eu