999 rezultate për

imri

Luiza Gega shprehet hapur: Ky ishte dimri më i vështirë, nuk më kujtoi askush (VIDEO) Luiza Gega mëngjesin e sotëm ishte e ftuar në emicionin Wake Up, ku u shpreh se shteti e ka harruar. Ai tha se paguhe
Dimri s'ka ndërmend të ikë! Ky është moti për ditën e sotme Orët e para të ditës mbeten me vranësira e shira të dobët por mesdita intensifikon shirat në Veri dhe Qendër ndërsa pasd
Dimri s'ka ndaluar, edhe nesër priten reshje të dendura dëbore Edhe ditën e nesërme Shqipëria do vazhdojë të zbardhet nga dëbora. Sipas pashikimeve, reshjet e dëborës do të jenë pr
Skandaloze, në mes të dimri fshatrat e Drenasit pa energji, ku është Ramizi? Që nga e shtuna në mëngjes, gjendja me energji elektrike është përkeqësuar jashtëzakonisht shumë. Shumë fshatra të Ko
Nga sot na mbysin shirat, priten ditë të vështira dimri Sot në territorin e Shqipërisë intensiteti i reshjeve do të rritet dhe do të arrijë nivelin mesatar në veri të vendit.
Franca kërkon punëtorë në disa profesione Instituti i Shkencave “Paul-Emile Viktor” ka bërë një konkurs publik për 40 vende pune në gjashtë baza në Arktik dhe Ant
"Shkrijnë akujt" në Olimpiadën e Dimrit, kjo është selfie më e komentuar (FOTO LAJM) Para se të hynin në stadiumin olimpik dhe të marshonin nën një flamur të unifikuar në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës
Rikthehet dimri me reshje e erëra, del harta me qytetet e rrezikuara (FOTO LAJM) Nga dita e djeshme, moti ka ndryshuar 360 gradë duke rikthyer reshjet e shiut, të ftohtin dhe dëborën në veri të vendit.
Njerëz që e "luftojnë" dimrin në një mënyrë të pazakontë (FOTO LAJM) Uraganet janë një problem i vërtetë për njerëzit që jetojnë në bregdet. Shtëpitë e e shkatërruara dhe evakuimet nuk
Dhjetë mënyra për të qëndruar aktiv gjatë ditëve të ftohta Ka mënyra të panumërta për të qëndruar fizikisht aktiv gjatë vjeshtës dhe dimrit. Qëndroni në formë dhe argëtohuni me us
Ana e "errët" e dimrit, shihni si përjetohet në vende të ndryshme (FOTO LAJM) Dimri është një sezon i mahnitshëm! Shumë njerëz e shoqërojnë atë me pushime, dhurata dhe aktivitete të gëzueshme në
S’kemi parë akoma asgjë, dimri i vërtetë vjen javën tjetër Dimri i vërtetë do të vijë javën tjetër. Sipas Meteoalb reshjet e dëborës do të rikthehen në pjesën më të madhe të vendi
Keni elekricitet të lartë në duar, ja përse ndodh më shpesh gjatë dimrit Nëse keni vërejtur që shpesh ju godet elektriciteti kur kapni dorëzën e derës apo ndonjë objekt tjetër, ky është shkaku
Fotot e dimrit që mund t'ju ngrijnë në vend! (FOTO LAJM) Ndërsa disa njerëz adhurojnë borën dhe sportet e dimrit, të tjerë duan që të dimri të mbarojë sa më shpejt. Por pa ma
Rikthehet dimri me shi e dëborë, ky është moti për sot Vijon ndikimi i vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra në të gjithë vendi deri pas mesditës kur vranësirat sh
Zbuluan një mënyrë interesante për t’u ngrohur gjatë dimrit (VIDEO) Një çift suedez, Charles Sacilotto dhe Marie Granmar, gjetën një mënyrë kreative për ta përdorur energjinë solare për nx
Amerika po përjeton dimrin më të keq, ngrin në temperatura ekstreme (FOTO LAJM) Stuhia e dëborës që goditi Bregun Lindor të SHBA-së ka bllokuar rajonin mne temperatura nën zero, duke sjell dëborë dhe
Dimri kërkon të ngrohtin “ushtarak” Ditët po ftohen edhe më, ndaj besojmë se jeni në kërkim të xhaketës, trekuartit ose palltos së ngrohtë por edhe me stil.
Butrint Imeri e quan djalë të tij Babadimrin! (FOTO LAJM) Këngëtari Butrint Imeri muajin e kaluar solli projektin e tij më të fundit “Xhanëm”, i cili u mirëprit mirë nga publiku.
Dëborë e acar, dimri bllokon juglindjen e vendit (FOTO LAJM) Ditën e sotme një pjesë e mirë e vendit tonë është zgjuar e zbardhur nga dëbora. Reshjet e dëborës kanë pushtuar kry