999 rezultate për

huaja

Vula e Maqedonisë në pasaportat e huaja nervozon mediat greke Në Greqi, në 24 orët e fundit janë ende aktuale reagimet dhe kërkesat që të tërhiqet vendimi për vënie të vulave greke n
Letërsia maqedonase prezantohet në Panairin ndërkombëtar të librit në Kinë Në edicionin e 23-të ndërkombëtar të panairit të librit në Kinë, u prezantua edhe letërsia Maqedonase. Rëndësi të ve
Makina me targa të huaja përplas 9-vjeçarin Një mjet me targa të huaja ka përplasur sot një 9 vjeçar, por fatmirësisht ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Aksiden
Apeli i refuzon ankesat tre të akuzuarve për pjesëmarrje në luftërat e huaja Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar një aktgjykim të Gjykatës Themelore në Prishtinë të datës 24.03.2016, që të tr
Hajndëll "kërcënon" Gruevskin: Do të largohen investitorët e huaj I dërguari i posaçëm gjerman për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, sërish ishte në Shkup, duke realizuar kështu vizitën e ti
Fotoja me Obamën/ PD: Mediat e huaja flasin për skandalin Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka, në një deklaratë për mediat i ka kërkuar Prokurorisë të hetojë e pandikuar nga pre
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për triumfin e kuqezinjve Fitorja e kuqezinjve 1­0 me gol të Sadikut, jep shpresë dhe për një kalim të mundshëm në fazën 1/16. Mirëpo këtij tri
Francë-Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja Sfida mes Francës dhe Shqipërisë është komentuar thuajse në të gjitha mediat ndërkombëtare. Francezët thanë se ishte
Ja si e komentuan mediat e huaja ndeshjen Shqipëri-Zvicër Sfida e luajtur në “Stade Bollaert­Delelis” në Francë mes Shqipërisë dhe Zvicrës që përfundoi me rezultat (0­1) u pasqyr
Mediat e huaja i bëjnë jehonë shfaqjes së policisë në 1 Qershor Duket se jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë ka bërë jehonë të madhe shfaqja e policisë shqiptare e cila u gjend pranë
Veseli: Kosova e hapur për investime të huaja Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ditën e sotme zhvilloi një takim me një grup izraelitë. Në këtë takim u
Parashikuesja serbe: Serbinë po e presin ditët më të zeza (VIDEO) Sllavica Terziq është 39-vjeçare. Ka lindur në vendbanimin e njohur serb Kremna, në familjen e Tarabiqëve për të cilët t
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për deklaratën e Berishës Deklarata e fortë e ish kryeministrit Sali Berisha sot në parlament ku iu bëri thirrje popullit të ngrihen me armë kundë
Ja aksionerët e 100 kompanive VIP në Shqipëri (FOTO LAJM) Revista “Monitor” ka zbardhur aksionerët dhe pronarët e 100 kompanive më të mëdha, të renditura sipas qarkullimit vjetor
Mediat e huaja: Thaçi një karrierë të ngritur mbi akuza Hashim Thacci është presidenti i Kosovës që më parë njihej me nofkën "Gjarpri". Ndërsa më pas në shkrimet e gazetave të
Përgjimet, LSDM: Nuk ka patur shërbime të huaja Mediat proqeveritare po e fshehin qeverisjen kriminale të Nikolla Gruevskit. Ato madje as nuk e përmendin hetimin që po
BDI prezanton para Odës Ekonomike Veriperëndimore draft-programin 2016-2020 (FOTO LAJM) Sot Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi takim me Përfaqësuesit e Odës Ekonomike Veriperëndimore dhe me biznesmenë
Asani: Ju shqipfolës të agjendave të huaja, po hidhni helm mbi BDI-në (FOTO) Kryetari i degës së BDI-së në Çair, Bekir Asani, ka postuar një koment në Facebook që nisme fjalët: "Të dashur miq të dj
Meta: Reforma në drejtësi rrit besueshmërinë e investimeve të huaja Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zv. Presidentin e Bankës Botërore për Evropës dhe Azinë Qendrore, z. Cyril Mul
Mediat e huaja shkruajnë për ngjarjet e sotme në Kosovë Përveç interesimit të madh të mediave vendore për seancën e sotme të Parlamentit të Kosovës, ku pritet të votohet zëvend