999 rezultate për

hamburgut

Hamburgut i lëndohen 3 portierët, angazhohet një amator Hamburg ka probleme të mëdha në lëndime dhe ka mbetur pa asnjë portier. Skuadrës gjermane iu janë lënduar tre porti
Bayerni i pandalshëm, fiton në frymën e fundit (VIDEO) Bayerni fal sërish në Bundesligë edhe pse sot mori një fitore shumë të vuajtur. Kampionët e Gjermanisë fituan minimalish
Talenti shqiptar i bashkohet Hamburgut Dren Feka është futbollisti me origjinë shqiptare, i cili që po ecën në karrierën e tij me Hamburgun. 18-­vjeçari sapo f
Fitojnë 3-0 dhe shpërblehen me stërvitje në katër të mëngjesit Ata mundën skuadrën e Granit Xhakës dhe u shpërblyen me një stërvitje në 5 të mëngjesit (Foto). Hamburgu mori një fitore
E habitshme, gruaja i këput gjuhën futbollistit të Hamburgut Artjoms Rudnevs është një sulmues letonez shumë i njohur në Bundesligë, aty ku luan që prej vitit 2012 me Hamburgun, por
Flamurtari e nis me fitore aventurën evropiane në futsall Flamurtarin e ka nisur në mënyrën më të mirë fazën paraelimantore të Kupës së Europës në futbollin në sallë. Kampionët e
Ja vendimi i Hamburgut për Behramin Klubi gjerman i Hamburgut ka vendosur që të mos marrë asnjë masë për futbollistin zviceran Valon Behrami. Shqiptari i
Vrasje në Hamburg, betejë mes shqiptarësh për kontroll prostitucioni Qyteti detar i Hamburgut në Gjermani njihet për faktin që ka rrjetin më të madh të prostitucionit në këtë shtet dhe prej
Hamburg-Bayern, tifozi sulmon Ribery-në (FOTO-VIDEO) Bayern Munchen nuk toleron aspak dhe, pas dominimit në Bundesliga, ka hedhur një hap para drejt raundit të tretë të Kupë
Hamburg, trajneri përjashton Behramin Valon Behrami është vitkima e parë e trajnerit të ri të Hamburgut, Josef Zinnbauer, i cili pasoi Mirko Slomkan, i largua
Valon Behrami, zyrtarisht te Hamburg (FOTO LAJM) Përfundimisht dhe zyrtarisht, Valon Behrami është një lojtar i Hamburgut. Mesfushori me origjinë shqiptare, pasi kaloi d
Bayerni "shfryhet" ndaj Hamburgut, fiton edhe Borussia (VIDEO) Edhe pse me titullin në xhep tashmë Bayern Munchen nuk toleron as ndaj skuadrave që rrezikojnë rënien në Bundesliga II.
Bayerni "shuplakë" Hamburgut (VIDEO) Bayerni i ka dhënë një "shuplakë" Hamburgut në fushën e këtyre të fundit, dhe ka siguruar kualifikimin për mëtej. Nuk
Dortmund në gjysmëfinale të kupës (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i vetëm që Borussia Dortmundi të kualifikohet në gjysmëfinale të DFB-Pokal. Golin e vetëm në këtë
Borussia e pamëshirshme ndaj Hamburg (VIDEO) Borussia Dortmund e flak tej mallkimin e Hamburgut, të sezonit të shkuar, teksa mund fqinjët veriorë, me rezultatin teni
Bundesliga, Mario Gomez sa i gjithë Hamburgu Formacioni i Bayerm Mynih vlen sa 5-fishi i Hamburgut. Vetëm sulmuesi i tyre Mario Gomez kushton sa i gjithë klubi verio
Mats Hummels në "orbitën" e Juventus Mund të jetë Mats Hummels emri i ri për mbrojtjen e Juventusit. Sipas asaj që raporton gazeta torineze, "Tuttosport", dr
Olic sërisht jashtë fushave për tetë javë Bayern Munich ka njoftuar se sulmuesi kroat Ivica Olic do të qëndrojë jashtë fushës për gjashtë deri në tetë javë pas nj
Juventusi vihet pas Elia-s Talenti i Hamburgut, Eljero Elia është rishfaqur objektiv i Juventusit.Pas dështimit tek sulmuesi holandez i Barcelonës,
Zyrtare, Nistelrooy lojtar i Malagas Sulmuesi holandez Rud Van Nistelroj edhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me skuadrën spanjolle Malaga, raportojnë mediat