999 rezultate për

gjykate

Erion Veliaj padit Grida Dumën: Shihemi në gjykatë! Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paralajmëroi padi për shpifje në gjykatë për ish-deputeten e PD-së Grida Duma, pas
Babai e vëllai vranë motrën në Malin me Gropa, dosja shkon në gjykatë Pak muaj më parë Shqipëria u trondit nga krimi i rëndë ku babë e bir vranë vajzën ndërsa trupin e saj e lanë në malin me
Eliona Mihali konfirmohet gjyqtare pranë Gjykatës së Vlorës Këtë të hënë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin për gjyqtaren e Vlorës Elona Mihali. Pas konstatimeve
Fjolla Morina në telashe, kaq vite burg rrezikon pas ndryshimit të akuzës Fjolla Morina, këngëtare dhe personazh i showbizit shqiptar nga Kosova, u intervistua për “Revista Who” në fillim të jan
E dhimbshme: Ishte një nga më perspektivët në botë, sulmi në zemër ia ndërpreu karrierën (VIDEO) Talenti i madh Abdelhak Nuri ishte një nga futbollistët më të vlerësuar të shkollës Ajax, por ai e përfundoi karrierën e
"Gjyqi i madh", bosët e mafies në Itali dalin përpara gjykatësve Italianët e kanë pagëzuar si “gjyqi i madh”. Mbi 350 pjesëtarë të dyshuar të një prej organizatave më të fuqishme mafioz
Krerët e OVL të UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, dy krerët e OVL të UÇK-së pritet të dalin sot para Gjykatës në Hagë. Seanca pritet
Vitore Tusha rizgjidhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese Ka mbaruar mbledhja e gjyqtarëve të Kushtetueses, ndërsa Vitore Tushe është rizgjedhur në krye të Gjykatës. Gjyqtarët
Përfundon mbledhja e Kushtetueses, kur do të nisë gjykimi i 20 çështjeve të para Përfundon mbledhja e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Gjatë mbledhjes të kësaj të enjteje 7 anëtarët e Gjykatë
Pas dy vitesh, mblidhen për herë të parë shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot për herë të parë. Në këtë takim, mësohet se anëtarët do të disk
A ka të drejtë Albin Kurti të kandidojë në zgjedhje? Fjala e Gjykatës Kushtetuese Me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese më 21 dhjetor, një interpretim sugjeronte se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albi
Ndarja e detit, Bushati: Gjykata jep vendimin përfundimtar, por nuk e "mat"! Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për çështjen e detit, marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe dekretin e fundit p
Çështjet e nxehta që do të shqyrtojnë menjëherë anëtarët e Kushtetueses Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese do të mblidhen gjatë kësaj java për të shqyrtuar çështjet që sipas ligjit i përka
Gjykata britanike ndalon ekstradimin e Assange, themeluesi i WikiLeaks nuk do të përballet me drejtësinë amerikane Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange nuk mund të ekstradohet legalisht në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuz
12-vjeçarja paditë TikTok-un në Gjykatë Një 12-vjeçare po shpreson ta fitojë betejën ligjore ndaj aplikacionit të njohur TikTok, duke pretenduar se kompania po
12 vjeçarja dërgon TikTokun në gjykatë Një 12-vjeçare po shpreson ta fitojë betejën ligjore ndaj aplikacionit të njohur TikTok, duke pretenduar se kompania po
Mesazhi i fortë i Metës: Kush bën lojra me "Detin" do të mbajë përgjegjësi Gjatë intervistës së tij për Ora News, presidenti Ilir Meta është ndalur edhe te çështja e detit me Greqinë dhe dekretin
Gjykata e Tiranës shpall moskomptencë për lirimin e Safet Bajrit Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencë për gjykimin e kërkesës së Safet Bajrit për të fituar lirinë. Bajri i kon
Voltana Ademi çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatën Kushtetuese: Të paligjshme! Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ngre padi për votimet në Gjykatën Kushtetuese. Menjëherë pas bërjes funksio
Emërohet anëtarja e 7 e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja betohet para Metës Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, zonja