999 rezultate për

gjarpri

Beteja e rrallë, shumëkëmbëshi kundër gjarprit (VIDEO) Ky është momenti kur një shumëkëmbësh gjigant përleshet me një gjarpër të madhe në një betejë përfundimtare për vdekje.
Legjenda që tmerroi botën, pse ilirët mbanin gjarpër shtëpie Të gjithë e dinë legjendën e famshme se çdo shtëpi ka gjarpërin e vet. Ata si rëndom, janë të qetë. Ndodh që gjatësi
Zbulohet gjarpri që mund të fluturoj deri në 15 metra (VIDEO) Një lloj i veçantë gjarpri, i cili që ka një trup që shkon deri në një metër e gjysmë, me një strukturë të veçantë musku
Besojeni ose jo, ky i ri i ka mbijetuar sulmit të peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (VIDEO) Dylan McWilliams është vetëm 20 vjeç por tashmë ka përjetuar shumëçka, për të qenë falënderues që ende është gjallë Nje
Gjarpri vdekjeprurës i hyn në pantallona, ky djalë sheh tmerrin me sy (VIDEO) Gjarpërinjtë janë vërtetë të frikshëm, por ata bëhen më të tmerrshëm nëse i keni brenda në pantallona. Kjo i ka ndodh
VV reagon pas akuzave të Thaçit: Gjarpri bëri edhe një lëvizje Presidenti Hashim Thaçi sot përmes një konference për media ka akuzuar rëndë Albin Kurtin se për Vetëvendosjen merr fina
"Gjarpri", misteri i pseudonimit të Thaçit dhe dy skandalet e fundit me urdhër të tij Hashim Thaçi ka mbajtur pseudonimin "gjarpri" gjatë luftës së Kosovës. Ishte një pseudonim i vënë nga shokët për shkak t
I vetmi njeri që është imun ndaj helmit të gjarprit (VIDEO) Ky shkencëtar po i shokon të gjithë, ndërsa pretendon se është imun ndaj helmit të gjrpërinjëve vdekjeprurës. Ai lejo
Momenti i frikshëm, gjarpri vdekjeprurës i mbështjell këmbët (VIDEO) Një kapës gjarpërinjsh e futi veten në telashe pasi një piton gjigant u mbështjellë rreth këmbëve të tij dhe u bë gati p
Gjarpri po e mbyste, publiku mendon se është pjesë e shfaqjes (VIDEO) Një i ri nga India u dërgua në spital pasi i shpëtoi mbytjes nga gjarpri për pak sekonda. Të pranishmit mendonin se g
Lind gjarpri me dy koka dhe dy zemra Një gjarpër ka lindur me dy koka dhe dy zemra. Boa, 2 javëshe, është shfaqur në një program në National Geographic.
Hyn në kuzhinën e tyre dhe gëlltit vezët, banorët tmerrohen nga kobra (VIDEO) Një gjarpër i rrezikshëm është filmuar duke nxjerrë vezët nga goja në një shtëpi në një fshat rural. Një familje e tr
Puthi gjarprin, humb jetën tragjikisht zjarrfikësi (FOTO LAJM) Një zjarrfikës malajzian i cili u bë shumë i njohur në vend pasi puthi gjarprin në spektaklin "Got Talent" ka humbur jet
Gjarpri më i rrezikshëm në Evropë, jeton edhe në Kosovë Kohëve të fundit janë publikuar në mediat kosovare disa fotografi të gjarpërinjve të llojeve më të rrezikshëm në Evropë
Kap gjarprin gjigant, elektriçistja tmerrohet nga ajo që zbulon (VIDEO) Elektricistja Brydie Maro largoi një piton nga shtëpia e një klienti të hënën pasdite. Gjarpri kishte një bark të fry
Vrapi në plazh e vë të riun para gjarprit vdekjeprurës (VIDEO) Një adoleshenti në Afrikë të Jugut vrapimi në mëngjes për pak sa nuk i mori jetën, kur hasi në njërin nga gjarpërinjtë m
Kafshimi i gjarprit i merr jetën gruas shtatzënë Një 3-vjeçar ka mbetur jetim, pasi që nëna e tij e cila ishte shtatëzënë u kafshua dhe vdiq nga helmi i gjarprit, shkrua
Gjarpri i frikshëm me nga një kokë në dy anët e trupit (VIDEO) Një gjarpër i cili kishte nga një kokë në dy anët e trupi ka tronditur një kalimtar në Kinë. Yang gjeti zvarranikun e
U kafshua nga gjarpri, vdes tragjikisht gruaja shtatzënë (FOTO LAJM) Një grua shtatzënë dhe foshnja e saj e palindur kanë vdekur pak pasi u kafshuan nga një gjarpër në oborrin e shtëpisë.
16 fshatarë shtrohen në spital, hëngrën mishin e lopës së kafshuar nga kobra Gjashtëmbëdhjetë fshatarë kanë përfunduar në spital, pasi kanë ngrënë mishin e lopës së kafshuar nga kobra vdekjeprurëse