999 rezultate për

eulex

Profilet e larta në dorë të EULEX-it Autoritetet ndërkombëtare të ndjekjes nuk kanë treguar se cilat kushte duhet përmbushur që një rrethanë të konsiderohet
EULEX: Do të shërbejmë në përputhje me ligjet kosovare Pas vazhdimit të mandatit misioni i EULEX-it në Kosovë, është zotuar se do ta zbatojë mandatin e tij përmes monitorimit
E konfirmon EULEX-i, seancat e caktuara për nesër janë anuluar Ndonëse të premten deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan me shumicë votash projektligjin për ratifikimin e marrëveshj
Mustafa: EULEX-i forcon luftën kundër korrupsionit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, kërkoi nga Kuvendi që të votojë projektligjet për EULEX-in, pasi sipas tij një gjë
Ja përgjigja e Mogherinit për EULEX-in (FOTO LAJM) Bashkimi Evropian siç kishte njoftuar dhe më parë ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet
VV do të votojë kundër mandatit të EULEX-it Lëvizja Vetëvendosje është shprehur se do të votojë kundër marrëveshjes për vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Një fakt i
Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in Më në fund është arritur që Qeveria e Kosovës të arrijë një marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit t
Koci: Situata konfuze juridike e EULEX-it i kushton shumë Kosovës EULEX-i ka shtyrë të gjitha seancat gjyqësore të parapara për shqyrtim sot dhe nesër për shkak se janë pa mandat. Njëjtë
Mospajtime për kompetencat e EULEX-it Gjatw gjithw ditws sw djeshme autoritetet e Kosovës dhe ato të Bashkimit Evropian, nuk kanë gjetur konsensus rreth kompe
Mblidhen krerët e shtetit, vendosin për misionin e EULEX-it Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri Isa Mustafa dhe Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli po zhvillojnë një takim të përbas
Nesër seancë e jashtëzakonshme, pritet vazhdimi i mandatit të EULEX-it Në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës pritet të bëhet aprovimi i zgjatjes së mandatit të EULEX-it për dy vitet e ar
Thaçi pret në takim lamtumire shefin e EULEX-it Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim lamtumirës shefin e deritashëm të EULEX-it, Gabriele Meucci, të cilin
BE-ja afat treditor për mandatin e EULEX Kanë mbetur edhe tri ditë deri në përfundimin e mandatit të Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Koso
EULEX-i "bashkon" opozitën Opozita është bërë sërish bashkë në një vendim që pritet të vijë në ditët në vijim. Ato nuk do e votojnë ratifikim e mar
Haradinaj e Limaj: EULEX-it i vazhdohet mandati sepse dështuan institucionet vendore Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe kryetari i NISMA-s, Fatmir e Limaj, kanë komentuar gjithashtu vazhdimin e mandat
VV: Vazhdimi i misionit të EULEX-it, heqje dorë nga drejtësia Lëvizja Vetëvendosje konsideron se me vazhdimin e misionit të EULEX-it në Kosovë deri në vitin 2018 është hequr dorë nga
AA: Vazhdimi i mandatit të EULEX-it, e keqja e domosdoshme Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, në emër të grupit të tij ka komentuar vendimin e Qeverisë së
EULEX-i qëndron në Kosovë deri në vitin 2018? Në mbledhjen e Qeverisë që po zhvillohet ditën e sotme mësohet se, misioni i BE-së në vendin tonë për sundimin e ligjit
EULEX-i në Kosovë deri në 2018-ën Qendrimi i EULEX-it në Kosovë do të lidhet me përfundimin e rasteve dhe nuk do të kufizohet në kohë. E, në rrethana të j
Salihaj: Duhet EULEX-i, sepse të "fortët" mbi ligjin nuk i prek askush Misioni më i madh civil i themeluar në kuadër të politikave të përbashkëta për Siguri dhe Mbrojtje të Bashkimit Evropian