999 rezultate për

detit

Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Teuta befason Tiranën me dy gola (VIDEO) Teuta ka befasuar Tiranën dukë shënuar 2 gola në pjesën e parë në finalen e Superkupës. Për Djemtë e Detit dy golat i
Nuk vendosi karantinë, Suedia ia hedh paq me COVID-19: 1 javë pa asnjë viktimë! Suedia nuk ka raportuar asnjë vdekje nga Covid-19 për më shumë se një javë, tregojnë të dhënat nga Agjencia e Shéndetit
E vërteta e zgjerimit të Greqisë me 12 milje dhe pse nuk gjen zbatim me Shqipërinë Nga Adriatik Doçi Një marrëveshje e re me Greqinë nuk është në dorë të qeverisë, por të Presidentit, Gjykatës Kushtet
Berisha zbulon prapaskenat: Marrëveshja e detit, Rama e rrëzoi në Kushtetuese me kërkesë të Erdoganit Ish-kryeministri Berisha në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë një analizë të vendimit të Greqisë për t’u zgj
Në prag të 10-vjetorit me Skerdin, Aurela Gaçe ndan pozën romantike pranë detit (FOTO LAJM) Si rrallëherë, këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Aurela Gaçe ka ndarë një nga pozat më të ëmbla pranë bashkëshorti
Kryeministri grek njofton zgjerimin e detit, deputetët shpërthejnë në duartrokitje (VIDEO) Aktualisht në vendin tonë, çështja e detit është çështja më e nxehtë dhe jo pa arsye. Vetëm pak ditë më parë, kryemin
"Ping-pong" me akuzat për shitjen e detit, Braçe nxjerr videon për Bashën Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka bërë një postim në rrjetin social Instagram ku ka reaguar sërish në lidhje me debat
Ish-zv/komandanti i Forcave Detare sqaron si bëhet zgjerimi në det: Greqia nuk prek Shqipërinë! Në vijim të debateve pas vendimit të kryeministrit grek për të zgjeruar edhe me 6 milje hapësirën bregdetare, ish-zv/kom
Rama ironizon keq Bashën: Hapu det se vajmedet ka dalë të të mbrojë Lulzimi me PD! Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e detit. Rama ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, që i ka
Kufiri detar me Greqinë, PD ngre akuzat Partia Demokratik ka reaguar për çështjen e detit me Greqinë, duke akuzuar Qeverinë se nuk po bën transparencë lidhur me
"Falja grekut detin", Rama reagon për zgjerimin e Greqisë në detin Jon Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e homologut grek se Greqia do të zgjerohet 12 milje në detin Jon. Në një
Zgjerim në 12 milje detare, qeveria shqiptare reagon pas deklaratave të Greqisë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha të mërkurën në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se z
"Nuk falen detet e tokat si rroba o mik", Rama reagon për 12 miljet e detit Jon që do i kalojnë Greqisë Ditën e sotme në parlamentin helen u diskutua se shumë shpejt Greqia do të zgjerojë hapësirat e saj edhe me 12 milje të
4 arsyet pse uji i detit është fantastik për shëndetin tuaj Keni menduar ndonjëherë pse njerëzit shpesh janë të lidhur me detin dhe ka një tërheqje të menjëhershme për t’u zhytur t
Greqia paralajmëron ndarjen e detit me Shqipërinë: Zgjerohemi 12 milje! Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat
Siç nuk e keni parë kurrë më parë, Grida Duma pozon joshëse dhe e lagur buzë detit (FOTO LAJM) Grida Duma është një ndër politikanet më të komentuara në Shqipëri. Herë për shkak të angazhimit politik e herë për p
Fluks edhe në doganën e Qafë Thanës, pushuesit dynden drejt bregdetit shqiptar Në pikën e kalimit kufitar te Qafë Thanës ka patur hyrje të shumta nga Maqedoni e Veriut në drejtim të vendit tonë. F
Pamjet e ngjarjes tragjike sot në Durrës, 65-vjeçari del i pajetë në breg të detit(FOTO LAJM) Një ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Durrës. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:45 në lagjen Nr.13 të qytetit të
Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi njëjavor i shëndetit Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekull