999 rezultate për

civil

Aktivistja serbe: T’i ndërtohet përmendorja Dikoviqit te varrezat masive të shqiptarëve Varreza masive me trupat e civilëve shqiptarë të vrarë nga ushtria serbe është “përmendorja” për të bëmat e gjeneralit s
Blendi Fevziu i shqetësuar: Një vonesë disa orëshe mund të rikthejë luftën civile Blendi Fevziu është shprehur i shqetësuar nga situata aktuale në Shqipëri. Ai tha se Shqipëria ndodhet në momentin më të
Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, kjo është taktika që përdornin grabitësit Agjentët e Gardës Civile në Spanjë kanë shkatërruar një bandë shqiptarësh në Madrid. Megjithatë ata kishin kryer vjedhje
Basha: Rama po e çon vendin drejt përplasjes civile Basha akuzoi kreun e qeverisë se po e çon vendin drejt përplasjes civile, ndërsa shtoi se letrat e tij janë thirrje për
Kapet shqiptari manjak që ngacmonte vajzat në autobus Karabinierët e stacionit policor në Giulianova, udhëtuan për ditë të tëra me rroba civile në linjat e transportit urban,
Venezuela në prag të Luftës Civile, rriten tensionet SHBA-Rusi Mijëra marshues protestuan në Venezuelë të mërkurën, në përpjekje për të detyruar presidentin socialist Nicolas Maduro t
Si u larguan "spiunët" nga protesta e opozitës Sekretari për Burimet Njerëzore të PD, Seit Dollapi bashkë me një grup protestuesish, kanë larguar nga protesta disa ind
Pika e dobët e shqiptarëve? Të punojnë në shtet Puna në shtet mbetet e preferuara e shqiptarëve. Vit pas viti kërkesat mesatare për një pozicion vakant kanë pësuar rrit
Protestë për heqjen e vizave, policia blindon ambasandën Holandeze (FOTO LAJM) Parlamenti i Holandës ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët dhe këtë kërkesë ia përcolli q
Shkon të aplikojë për kartën e re të identitetit por rezulton i vdekur që në 2011 Selim Hodo, një i moshuar mbi të 80-at nga Orikumi, tregon në "Stop" se shkoi në gjendjen civile për të aplikuar për një
Civilë të armatosur kanë ndaluar 300 emigrantë pranë kufirit SHBA-Meksikë Një grup civilësh të armatosur, pranë kufirit SHBA-Meksikë, kanë ndaluar 300 emigrantë. Një video e shfaqur në rrjete
Shkarkohet Keri i Aviacionit Civil pas super grabitjes në Rinas Kreu i Avicionit Civil Krislen Keri është shkarkuar nga detyra pas grabitjes së bujshme të disa ditëve më parë në Rinas.
Bregu: Më shumë besim te shoqëria civile se te qeveria dhe gjykatat "Niveli i besimit qytetar në qeveritë dhe politikat në përgjithësi në Ballkanin Perëndimor (BB) është alarmant, pasi 60%
Grabitësit bënin kërdinë në Rinas, Aviacioni Civil paska qenë i zënë duke bërë para Pas grabitjes në Rinas, një tjetër hije skandali po qëndron rreth Autoritetit të Aviacionit Civil. Përveç sigurisë ky au
Vendi po shkon drejt përplasjes civile! Gazetari bën deklaratën e fortë I ftuar në Opinion, ku u diskutua mbi situatën politike në vend dhe atë çfarë pritet të ndodhë pasm protestës së tretë t
DETAJET/ Si u largua një nga super grabitësit e aeroportit të Rinasit Dy nga pesë grabitësit të cilët vodhën 6,5 milion euro në pistën e Rinasit kanë qëlluar mbi forcat e ndërhyrjes së shpej
Arrestohet në Kosovë një egjiptian për krime ndaj civilëve në kohën e luftës Policia e Kosovës ka arrestuar një egjiptian me akuzën për krime ndaj popullatës shqiptare gjatë luftës në vitin 1999. E
Tentim për blerje votash Janë vërejtur aktivitete në terren për shit-blerje të votës, të cilës, sipas sektorit civil, i është rritur vlera në par
Haradinaj: Nuk jemi qeveri që vajtojmë Strategjia qeveritare për bashkëpunim me shoqërinë civile 2019-2023, ka katër objektiva kryesore, ku më e rëndësishmja ë
Rrëzimi i avionit në maqedoni u mori jetën 4 pjestarëve të një familje Kanë ndërruar jetë katër udhëtarët e aeroplanit CESNA i cili pasditen e sodit u rrëzua në pikën malore “Sollunska Gllav”