999 rezultate për

bizneset

Trump heq dorë nga bizneset, por miliardat do i menaxhojnë dy djemtë e tij Vetëm pak pasi Donald Trump bëri të ditur mekanizmin që sipas tij do ta ndajë atë nga menaxhimi i drejtpërdrejtë i bizne
Trump mohon të ketë marrëveshje me Rusinë: Shantazhi është qesharak Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur mbrëmjen e së mërkurrës konferencën e parë për sh
Bizneset/ Gjobat që falen nga 1 janari 2017 Rreth 30 mijë gjoba që i janë vënë biznesit për mosvetëdeklarim në kohë të administratorëve në vlerën 10 mijë lekë dhe g
Ja pasuria dhe bizneset e Isa Mustafës dhe djemve të tij (VIDEO) Mbrëmjen e sotme në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni “Zona Express” ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Lidh
Zbardhet buxheti i 2017, tetë taksat që paguajnë qytetarët e bizneset Janë zbardhur vendimet e Këshillit Bashkiak, që do të mblidhet dy ditë përpara mbylljes së vitit. Bëhet fjalë për pl
Bizneset shqiptare reklamojnë tek mediat maqedonase, injorohen ato shqiptare Në Maqedoni po vazhdon praktika e disa bizneseve shqiptare që preferojnë të reklamohen tek mediat maqedonase. Kjo dukuri
PROFIL/ Nevila dhe Angjelo, dy të rinjtë që bizneset do t’i punësonin ende pa mbaruar gjimnazin (FOTO LAJM) Nevila dhe Angjelo nuk i kanë mbushur të tetëmbëdhjetat, por gjëja e fundit për të cilën ata shqetësohen, ndryshe nga ba
INTERVISTA/ Arsimi profesional, si perspektivë për të rinjtë dhe mundësi për bizneset Qindra të rinj nga Ballkani Perëndimor tregun aftësitë e tyre profesionale në “Panairin e Aftësive” të organizuar nga B
Bashkia e Tiranës shkurton procedurat tatimore dhe afatet për bizneset Nga 1 janari 2017, Bashkia e Tiranës do të lehtësojë edhe më tej procedurat tatimore për 50 mijë bizneset që veprojnë në
DETAJET/ Ja ku po kërkohet Klement Balili, në sitë të gjitha bizneset (FOTO LAJM) Që në orët e para të ditës, Policia e Shtetit dhe forcat e lëvizshme operacionale, të ndihmuar nga efektivët e Sarandës
Zyrtare, Donald Trump heq dorë nga bizneset miliarda-dollarëshe (FOTO LAJM) Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka njoftuar sot papritur se do të tërhiqet totalisht
Veliaj: Në Buxhetin e 2017 nuk do ketë rritje taksash për bizneset dhe qytetarët Falë masave të ndërmarra nga shtabi i emergjencave, por edhe investimeve të kryera gjatë këtij viti në disa nga zonat më
Në terr bizneset në autostradë, OSHEE bën kallëzim Për shkak të dëmtimit të linjës nga një firmë private gjatë punimeve, mësohet se një pjesë e autostradës Tiranë-Durrës k
Deputeti i PDK-së kërkon prishjen e koalicionit me LDK-në Deputeti i PDK-së, Fatmir Buja, po kërkon zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Sipas tij, Buja tho
Rama me bizneset: Do të rrisim ndihmën shtetërore Nën drejtimin e Kryeministrit Edi Rama u zhvillua mbledhja e Këshillit Ekonomik Kombëtar, në të cilën u diskutua mbi ndi
Bizneset që ju shndërrojnë në milionerë Keni kursyer disa para dhe po mendoni të investoni diku? Ju njohim me disa biznese të cilat ju garantojnë fitime ma
Italia do ndërtojë shtëpitë e viktimave të tërmetit në Amatriçe Qeveria italianevendosi sot të miratojë një paketë ndihme për viktimat e fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti në Amatriçë, ku
Në terr 12 fshatra të Lezhës Për shkak të defekteve në linjën elektrike, prej 24 orësh 12 fshatra të Lezhës vuajnë mungesën e energjisë elektrike.
Reklamuesit aktivë në Instagram janë rritur në 500,000 Instagram raporton se 1.5 milionë përdorues e kanë kthyer llogarinë e tyre në profil biznesi, një opsion që Insta e lanç
Maqedoni, përmbytjet shkaktojnë miliona euro dëme në ekonomi Vërshimet që përmbytën Shkupin, kanë shkaktuar dëme kolosale në bujqësi dhe në bizneset që operojnë në zonat e përmbytur