999 rezultate për

arvizu

Situata në KQZ, pritet reagimi i SHBA Në ditët në vijim SHBA do të bëjë publike pozicionet jo vetëm për KQZ-në, por dhe klimën politike parazgjedhore në tërës
Arvizu frekuenton klubin e natës ku këndon Aurela Gaçe Ambasadori amerikan në Shqipëri, Alexander Arvizu, ka frekuentuar një klub në Tiranë, ku performojnë Vëllezërit Korçarë
Për PBDNJ nuk ka më KQZ Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule sulmoi sot Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve i cili i
Arvizu: KQZ, jo një farsë! Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksander Arvizu kërkoi sot ristrukturimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Duke folu
Dita e Tokës, Arvizu: Më shumë kujdes ndaj ambientit Në Diten e Tokes ambasadori Amerikan në Tirane Aleksander Arvizu ishte sot në Shtepine e Femijes “Zyber Hallulli” ku nx
Situata politike, DASH-i kërkon sqarime nga Arvizu Departamenti Amerikan i Shtetit përmes një e-mal-i dërguar ambasadës amerikane në Tiranë ka kërkuar nga kjo e fundit sqa
Shkarkohet Ilirian Muho, votojnë pro 3 ish-deputetë të PS UPDATE - Kuvendi shkarkoi Ilirian Muhon me 74 vota ndërsa pro kësaj kërkese votuan edhe 3 ish-deputetët e PS-së, Gjovali
Arvizu: KQZ e pavarur, madje edhe nga Parlamenti Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga klasa politike në Shqipëri të respektojnë pavarësinë e K
Pse Berisha e bën Arvizun të flasë si Pack Ndërsa shtohet presioni i ndërkombëtarëve për zgjedhje të lira e të ndershme, Berisha
Arvizu: Suksesi i zgjedhjeve në dorë të shqiptarëve Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë do të ofrojë mbëstetjen e saj në mbarëvatjen e zgjedhjeve të 23 qershorit. Gj
Arvizu: Zgjedhje të lira, që të rinjtë të kthejnë besimin tek politika Ambasadori i SHBA-ve Aleksandër Arvizu apeloi sot për zgjedhje të lira dhe të ndershme për të kthyer besimin e të rinjve
Mospërfaqësimi i drejtë i grave, Arvizu: Problem jo vetëm për Shqipërinë Mospërfaqësimi i drejtë i grave në politikë nuk është një problem vetëm në Shqipëri. Kështu është shprehur ambasadori i
Arvizu: Populli shqiptar meriton të ketë zgjedhje të lira Shqiptarët duhet të marrin përgjegjësinë e ndërtimit të një shoqërie të mirë dhe tu kërkojnë llogari udhëheqësve. Kjo ka
Arvizu: Pyetësorë në spitale, pacientët të denoncojnë mitmarrjen USAID ka realizuar një studim të fundit në lidhje me shërbimin spitalor. Në prezantimin e studimit ishte edhe Ambasadori
Kontrolli mbi shërbimet informative, Arvizu: Sistem demokratik funksional Roli i mbikëqyrjes parlamentare mbi cështjet ushtarake dhe të sigurisë së vendit ishte cështja kryesore që u diskutua so
Takimi me kryeprokurorin, Arvizu: 21 Janari, cështje e shqiptarëve Update- Pas takimit me kryeprokurorin Llalla, në një prononcim për mediat ambasadori Arvizu u shpreh se gjatë takimit ki
Diplomacia shqiptare e interesuar për rritjen e bashkëpunimit me vendet e rajonit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti gjatë një takimi me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Aleksande
Arvizu prokurorëve: Të luftohet korrupsioni zyrtar Ka ardhur koha për të luftuar korrupsionin. Kështu është shprehur ambasadori amerikan në vendin tonë, Aleksandër Arvizu
Arvizu në mbështetje të “Gazetarëve për Drejtësi” Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu është radhitur në mbështetje të gazetarëve, duke mos kursyer dhe këshi
Takimi me Spahiun, Arvizu: Në platformën politike të evitohet rrëshqitja drejtë nacionalizmit Update- Në platformën politike të evitohet rrëshqitja drejtë nacionalizmit. Kjo ka qenë këshilla që ambasadori Aleksande