E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

angleze

Supergoli i Messit "çmend" komentatorët anglezë (VIDEO) Një tjetër natë magjike! Kështu mund të përshkruhet takimi i mbrëmjes së djeshme mes Barcelonës dhe Liverpool, me Lionel
Angli-Kosovë, do të luhet në një stadium të vogël Është marrë ditën e sotme vendimi zyrtar mbi impiantin ku do të zhvillohet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës për eleminato
Dalin fotot e tradhtisë së Princit William me modelen australiane (FOTO LAJM) Zëra që krijojnë siklet brenda familjes mbretërore angleze, pasi thuhet se princi i kurorës William, ka tradhtuar të sho
Arsenali provokon Napolin, poston foton e serialit Gamorra (FOTO LAJM) Kualifikimi i Arsenal-it në gjysmëfinalet e Europa League pas fitores 1-0 të marrë në "San Paolo" falë një goli të Lacaz
Legjenda e Anglisë i "kripur" me baste sportive, akuzohet për 140 të tillë Ish-futbollisti i Mancjester United dhe kombëtares angleze, Poul Scholes, akuzohet nga federata angleze për vendosje të
Legjenda angleze: Liverpool fiton titullin kampion Paul Ince beson se pritja 29 vjeçare për titullin e kampionit do të marr fund këtë sezon, duke cilësuar lojtarët e Klopp
Ky është shteti ku anglezët harrojnë stresin dhe jetojnë për qef (FOTO LAJM) Tajlanda shpesh është ndalesa e parë për britanikët që pëlqejnë një festë ekzotike dhe jo vetëm. Qëndrimi i vendit nd
Nuk gabojnë ekipet angleze fitore komode për Chelsea, City dhe Tottenham (VIDEO) Manchester City ka fituar 2-0 ndaj Cardiff duke u rikthyer në krye të renditjes së Premier League me 80 pikë, dy më tepë
Garë e fortë angleze për Douglas Costa-n Douglas Costa me shumë mundësi do ti thotë lamtumirë në fund të sezonit Juventusit. Braziliani i cili këtë sezon po k
Shqiptarët, populli më i ‘paditur’ i gjuhës angleze Rreth 840 milionë njerëz flasin anglisht në mbarë botën. E njohur si gjuha globale e biznesit, ka 335 milionë njerëz në
Del kunërshtari i Manchester City-t Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën çerekfinale të Champions League, aty ku 8 skuadra kanë mësuar përballjet e ty
Quajeni "Premier Champions", dominojnë ekipet angleze Futbolli anglez rikthehet të dominojë në Champions League. Në fazën çerekfinale nga 8 ekipe 4 janë angleze pra ekipe që
Kompletohet faza çerek-finale, gjysma janë skuadra angleze Katër skuadra angleze e kanë arritur fazën çerekfinale të edicionit të sivjetmë të Ligës së Kampionëve. Pas përfundim
Safija, gruaja shqiptare me ndikim të madh në oborrin e Sulltanit Ajo erdhi nga një fshat shqiptar në Stamboll dhe u bë gruaja më e dashur e Sulltan Muratit III. Safija i liroi shumicën
Mbahet gara e kimisë në Kosovë, fituesit përfitojnë bursë në shkollën Mehmet Akif Sot shkollat Mehmet Akif kanë mbajtur në 19 komuna të Kosovës garën e kimisë. Në të moren pjesë me qindra nxënës të klas
Antropologia angleze rrëfen masakrat serbe, fëmijët janë vrarë para nënave (FOTO LAJM) Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë.
Legjenda angleze: Kepa duhet të lihet në stol deri në fund të sezonit Legjenda e futbollit anglez, Stan Collymore, ka kritikuar veprimin e portierit Kepa Arrizabalaga, i cili refuzoi urdhrin
Timo Werner afër transferimit te gjigani anglez Daniel Sturridge dhe Origi pritet të largohen nga Liverpooli në fund të këtij sezoni, andaj këta të fundit po e kërkojnë
Mediat angleze: Mafia shqiptare kontrollon Anglinë, ka 150 mijë fansa në Instagram Mediat britanike vazhdojnë njëra pas tjetrës ta përbaltin Shqipërinë duke folur pr mafien shqiptare. Edhe pse po bëhet n
Liverpool blindon talentin 19-vjeçar Liverpool ka filluar të blindojë disa prej talenteve të kluit. Jo vetëm në skuadrën e parë, Liverpool po i blindon di