999 rezultate për

anetareve

U jepet lamtumira anëtarëve të familjes Greku U përcollën në banesën e fundit 3 pjetarët e familjes Greku. Pëllumb Greku, Celnike Greku dhe Saimir Greku iu dha lam
Klodiana Lala: Pse nisi “lufta” për Kushtetuesen, ku gaboi Meta Gazetarja Klodiana Lala foli këtë mbrëmje në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në NeWs24, për debatin mes
SPAK nuk merr "PO" nga KLP, një prej anëtarëve kërkoi shtyrjen e mbledhjes Struktura e Posaçme AntiKorrupsion (SPAK) nuk mori sot një “PO” për ngritjen dhe funksionimin e saj me 8 prokurorët që k
Basha porosi anëtarëve të Këshillit Kombëtar: Objektivi kryesor, largimi i Ramës Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që shfuqizoi 30 qershorin si ditë për zhvillimin e zgjedhjeve, është mbledhur Kësh
Antoneta Sevdari kërkon largimin e dy anëtarëve të KPA që i "dogjën" karrierën Antoneta Sevdari u largua me shumë bujë nga Sistemi i Drejtësisë prej vettingut, por tashmë ajo nuk heq dorë nga ndëshki
Rritet me ritme të shpejta tregu i pensioneve vullnetare (FOTO LAJM) Tregu i pensioneve private vullnetare ka përvijuar tendenca të shpejta rritje nga viti në vit, si në drejtim të rritjes
Basha i pakënaqur nga angazhimi i deputetëve dhe anëtarëve të PD-së: Nuk dua të rrini në kafe Kreu i Partisë Demokratike në një mbledhje të zhvilluar me dyer të mbyllura ku të pranishëm ishin anëtarët e Kryesisë dh
Shpallet tre ditë zie në Prizren Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka shpallur ditë zie, pas rastit tragjik që ndodhi të shtunën në një aksident kom
Zgjidhet drejtuesi i shoqatës të gazetarëve në Maqedoni Këshilli Drejtues i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë dje mbajti mbledhje konstituive ku miratoi interpretimin autent
Xhafaj: Shpresoj që gjyqtarët të tregojnë përgjegjshmëri për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si ish-kryetar i Komisionit që hartoi Reformën në Drejtësi, ka thënë se përzgjed
Komuna e Prishtinës përfundon në gjykatë Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal përmes Ministrisë së Drejtësisë, më datë 5 tetor 2018, ka njoftuar se ka p
Përbërja e KSHZ-së, vazhdojnë përplasjet mes partive Kreu i VMRO-DPMNE, Hristjan Mickoski, i cili akuzohet nga shumica se po bllokon zgjedhjen e anëtarëve të KSHZ-së, duke k
RTS: Kosova ka arrestuar tre serbë që u bënin presion anëtarëve të FSK-së Mediat serbe raportojnë se pjesëtarë të Policisë së Kosovës sot kanë bastisë ambientet e Qendrës kulturore dhe arsimore
Hashim Thaçi i dërgon letër Lëvizjes Vetëvendosje Departamenti për Çështje Juridike i Presidencës në një letër dërguar shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glau
Hashim Thaçi, nën hetim I bllokuar edhe për javë të tjera do të mbetet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Tek tre muaj pas përfundimit të
Të premten votohen ndryshimet në qeverinë e Seanca parlamentare për rikonstruimin e Qeverisë do të mbahet të premten më 1 qershor. Në rend dite do të jetë përzgjedh
Partitë mbajnë peng KQZ-në Partitë kryesore në koalicionin qeverisës janë duke e mbajtur të bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Kjo pë
Kuvendi i Maqedonisë vjen me risi, mban takimin joformal mes deputetëve Sot u mbajt për herë të parë gjatë pauzës së seancës së Kuvendit të Maqedonisë, një takim joformal mes deputetëve dhe a
Kuvendi zgjodhi dy anëtarë të KPM-së Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, pikë e 15 e rendit të ditës ishte edhe zgjedhja e tre (3) anëtarëve të Komisi
Dhjetra amandamente për ligjin për media Një nga ligjet për të cilat VMRO-DPMNE dhe LSDM ende nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët, është ai për mediat. Dallim