999 rezultate për

ambasadorin

Pacolli takohet me Delawie, zbardhet takimi Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadorin e Shtete
Donald Lu drejt ikjes, DASH emëron Ambasadorin e ri amerikan në Tiranë Vera e këtij viti, do të jetë edhe mbarimi i mandatit të ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu. Departamenti Am
Kosova zyrtarisht nuk e pranon taksën te Rruga e Kombit Ministri i Infrastrukturës së Kosovës Pal Lekaj gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shqipërisë
Shpërthen kriza mes Kosovës dhe Turqisë: Tërheqim ambasadorin pasi Erdogan kërcënoi kryeministrin Analisti, Lulzim Peci ka reaguar menjëherë pas kërcënimeve që Erdogan ia bëri Haradinajt për shkarkimin e Flamur Sefajt
Nis hakmarrja ruse ndaj Shqipërisë, ministri rus thërret në zyrë ambasadorin shqiptar Kanë kaluar vetëm 4 ditë që nga njohja e ambasadorit rus në Shqipëri me dëbimin e dy diplomatëve, Vladislav Filipov, ata
"Bir qeni", lideri palestinez ofendon rëndë ambasadorin e SHBA-së në Izrael Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas e ka quajtur “bir qeni” ambasadorin amerikan në Izrael, për shkak se
Bytyqi takon ambasadorin e Maqedonisë, diskutohet njohja e diplomave Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë,
Delawie mbledh këta deputetë të LDK-së për demarkacionin Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga Kryetari i GP LDK, Avdullah Hoti, takuan në takime të ndara Greg
SHBA merr një falenderim të sinqertë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë me Ambasadorin e Shteteve të
Holanda tërheq ambasadorin e saj në Turqi Holanda njoftoi sot tërheqjen e ambasadorit të saj në Ankara për shkak të marrëdhënieve të vështira dhe nuk do të lejojë
Ambasadorja e SHBA-ve flet me ambasadorin serb për Kosovën Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley ka takuar homol
Thaçi i del kundër Haradinajt për deklaratën mbi ambasadorin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka reaguar Nasim Haradinajt për deklaratën ku e ka quajtur ambasadorin amerikan si
Takimi me ambasadorin e SHBA, Veseli: Kosova do të ketë Gjykatën Speciale Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli tha të shtunën se Kosova do t'u qëndrojë detyrimeve ndërkombëtare deri n
Para mbledhjes Visari, Shpendi dhe Dardani takohen në kafe me ambasadorin Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka zhvilluar një takim disa minutësh në një nga lokalet e kryeqytetit në P
Zbardhet takimi, çfarë u diskutua në takimin e Markut me ambasadorin e Italisë Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku dhe Ambasadori i Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo diskutuan paradit
Habit Arian Çani: Ja çfarë ndodhi mes Llallës dhe Lu Pasi zbuloi emrin e prokuores së re sipas tij, Arian Çani ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me LLallën dhe ambasa
Berisha sulmon hapur ambasadorin Lu: Është akuzuar për korrupsion Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar këtë të martë në lidhje me zgjedhjen e kryprokurorit te ri, dhe gjithashtu e
Pas Ramës edhe Vasili sulmon ambasadorin Lu: Po bën pazare LSI po reagon me shumë nervozizëm në lidhje me qendrimin e ndërkombëtarëve për implementimin e Reformës në Drejtësi.
Meta liron ambasadorin shqiptar në NATO, ende asnjë reagim për Visho Ajazin Presidenti i Republikës Ilir Meta ka liruar nga detyra ambasadorin shqiptar në NATO, Leonard Demi. Ndërkohë, të pakt
Momenti i përplasjes së Alma Lamës me ambasadorin serb në Itali (VIDEO) Ambasadori i Serbisë në Itali Goran Aleksiç, ka bërë një figurë qesharake në Universitetin La Sapienza, kur insistoi të