Monaco dhe Sevilla të interesuara për Shaqirin, kjo është e vetmja pengesë

Skuadra e Monacos dhe Sevillas thuhet se janë të interesuar të nënshkruajnë me futbollistin e Liverpoolit, Xherdan Shaqirin, por diçka nuk po shkon në këtë drejtim.

Për shkak që ai nuk po ka vend në formacionin bazë të Liverpoolit, shumë skuadra të tjera po e kërkojnë atë, por pengesa e vetme është paga e lartë që Liverpooli ia ka vendosur Shqirit.

Pra, shuma prej 20 milionë euro po bëhetë pengesë kyqe se pse mesfushori koosvar nuk po arrin të firmos me asnjë skuadër.


Shtuar 26.09.2020 12:51