“Gjendja mbahet e fshehtë”, Berisha publikon denoncimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim në rrjetin social Facebook nëpërmjet qytetarit dixhital për situatën e shkaktuar nga COVID-19 në shkolla.

Sipas tij, gjendja po mbahet e fshehtë, ndërsa ka një përhapje të madhe të virusit tek mësuesit.

“Përhapje e madhe e covid tek mësuesit. Gjendja mbahet e fshehte. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha ne Facebook, teksa publikon edhe mesazhin.

Mesazhi i publikuar nga Berisha

Doktorr miremengjesi !Shendet e jete Ju e gjithe te mirat !

Doktorr, me duhet te informoj per nje problem fort shqetesues te komunitetit te prinderve dhe mesuesve te shkolles 9-vjecare “28 Netori “Laprake.Plote 10 mesues me drejtorin militant i Partise Mafioze Socialiste ne krye jane me Covid 19!

Do kthehet ne nje qender te rrezikshme per krejt popullaten dhe kemi njerez te semure ne shtepi !

Militanti drejtues i shkolles dhe i gjithe personeli afer tij militant si ai,jane jo mire !

Asnje dizenfektim nga Askush nuk i eshte bere shkolles, mjediseve jashte saj !

Me respekt shume,,Laprake /albeu.com/


Shtuar 26.09.2020 12:53