ZYRTARE/ Tottenham rinovon me kapitenin e tyre deri në vitin 2024

Francezi Hugo Lloris ka rinovuar kontratën me Tottenham Hotspur deri në vitin 2024 . Portieri francez zgjat lidhjen e tij me entitetin londinez për dy vjet e gjysmë.

Kapiteni 35-vjeçar i ‘spurs’ ka marrë pjesë në 395 ndeshje që kur erdhi nga Olympique de Lyon në vitin 2012, gjë që e vendos atë në vendin e katërmbëdhjetë në renditjen e shumicës së ndeshjeve të luajtura. Vetëm dy portierë në historinë e Tottenham, Pat Jennings (590) dhe Ted Ditchburn (452), kanë luajtur më shumë ndeshje se Lloris .

Portieri francez nuk ka mundur të ngrejë një titull me ‘spurs’, pasi humbi finalen e Champions League në 2019, si dhe dy finale të Kupës së Ligës. r.t/albeu.com

 

Shtuar 21.01.2022 11:17