Zbulohet data e “El Clasicos” së parë të vitit

Federata Mbretërore e Futbollit Spanjoll ka publikuar oraret e Superkupës së Spanjës. El Clasico e parë e vitit 2022 mes Real Madridit dhe Barcelonës do të jetë të  mërkurën, më 12 janar, në orën 20:00.

Ndeshja është gjysmëfinalja e parë e Superkupës dhe do të zhvillohet në stadiumin King Fahd në Riad.

Në rast të tejkalimit të asaj barazimi ndaj Barcelonës, Real Madridi do të luante finalen të dielën, më 16 janar, në orën 19:30 në të njëjtin stadium kundër fituesit të gjysmëfinales mes Atleticos dhe Athletic që do të luajë më 13 janar gjysmëfinalen e dytë. /albeu.com

 


Shtuar 4.01.2022 15:00